Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen fajta kígyó a képen?

Ez milyen fajta kígyó a képen?

Figyelt kérdés
A macskám vette észre az udvaron, utána én is felfigyeltem rá, mert jellegzetes kigyómozgása volt. A macska beszorította egy kis helyre és piszkálta a mancsával, a kígyó meg próbált visszatámadni. Meglepően kicsi, talán még 20 centi hosszú se volt, és vékonyabb mint egy ceruza. Egy közeli fotót sikerült csinálnom róla, meg felnagyítottam. Talán aki ért hozzá, az felismerheti hogy milyen fajta. De lehet még nem kifejlett példány. [link]

2021. aug. 19. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Artalmatlan vizisiklo.
2021. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

"jellegzetes kigyómozgása volt"


Mivel ez egy kígyó...


Csak egy sikló, nem ártalmas vagy ilyesmi.

2021. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem bántottuk vagy ilyesmi. A méretéből adódóan nem gondoltam hogy veszélyes lehet. Vízpart egyáltalán nincs a közelbe. Az alföld közepén élünk kecskemét mellett. Vagy nincs szüksége tóra, patakra, más mocsaras élőhelyre?
2021. aug. 19. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs neki rá szüksége.
2021. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szüksége rá, ha lenne akkor rég meghalt volna.
2021. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is messze élünk a víztől , de kert és fák veszik körül a házunkat.(de nem erdő ) Pár napja láttunkegy ilyen siklószerű kígyót bebújni egy betöntömb alá egy kis résen át. Akkor tényleg lehet sikló volt az is nem gondoltam volna.
2021. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!