Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gyík a farakásban. Mit csinálj...

Gyík a farakásban. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kimentem fát behozni, és az egyik fa tetején volt egy gyík, még picike, nem felnőtt. Nem is mozdul szinte, de él. Tudom, hogy ilyenkor “hibernálják” magukat, de nem épp a legjobb helyen volt, szóval elhoztam onnan. Most bent van a házban, de hova kellene tennem?

2021. dec. 4. 14:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem olyan egyszerű, hogy berakjuk valahova és ott neki jó lesz. Nagyon alaposan keresik azt a helyet, ahol hibernálni tudnak biztonságban. Van, hogy több méterre is leásnak. Ehhez ráadásul energia is kell, ami neki ilyenkor már nem hiszem, hogy van. A szalma sajnos nem számít, mert az szigetel, de mivel hidegvérű állat, nincs mit szigetelnie. A takaró sem meleg, csak a te testmelegedet tartja bent. A legjobbat akkor tennéd, ha a madármentőknek adnád, ők tudják mit kell vele csinálni. Valószínűleg ez a hibernáció most kiesik neki és amikor meleg lesz szabadon engedik.
2021. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!