Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell békát tartani?...

Hogyan kell békát tartani? Mekkora hely kell neki, mit eszik? Milyen fajták kaphatók állatkereskedésekben általában, és mekkorára nőnek?

Figyelt kérdés
Nem sok információt találok erről a témáról. Egyelőre csak kíváncsi vagyok. Tudom, itt az oldalon is van téma, de pont arra nincs bennük válasz, ami engem érdekel.
2010. szept. 6. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell vele foglalkozni, elvan magának. Csinálsz egy kerti tavat, hozol bele valahonnan egy-két kisbékát, és attól kezdve vígan elvannak, szaporodnak. Rovarokat mindig találnak maguknak eleget.
2010. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kerti tóval (még kerttel se) rendelkezem, úgyhogy ez a változat kilőve sajnos (remélem, nem örökre, de ahhoz sok millió kell).
2010. szept. 6. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Akváriumban is tarthatod,attól függ milyen fajta,mekkorára nő meg....

berendezed pár növénnyel,egy két bújó esetleg,ízlésesen megcsinálod,még mutatni is fog.

Enni pedig kisállat boltokban lehet kapni fagyasztott kajákat neki....

Ha bemész egy boltba,biztos segíteni fognak és ellátnak plussz tanácsokkal!

2010. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van több féle,van ami 5-6centire nő,karmos béka,abból is van albínó,nézz utánna a neten,nekünk is van és nagyon imádjuk:)Előző voltam
2010. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nektek mekkora helye van?
2010. szept. 6. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Picike,egy átlagos kis akvárium,nem túl nagy
2010. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg egy 22 literes van csak néhány hallal.
2010. szept. 6. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát veszel 1 "karmos béka" nevezetűt, az teljesen víz alatti, csak le kell takarni az akvárium tetejét, a mehet mély vízbe kis halak mellé, kimászó sem kell neki.


Vagy veszel egy "unka" nevezetű békát, az másféle, annak jobb egy elöl nyitható terrárium, kell neki egy kis pocsolya, pl egy tál víz, meg mellé szárazföld. És nagy páratartalmat kell csinálni, szóval ilyen virágokhoz használatos víz spriccelővel be kell neki mindig spriccelni vizet.


A karmos béka egyszerűbb, az unka pedig nagyobbra nő.

2010. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bár lehet nem lesz nagyobb az unka, mert végülis létezik karmosból is kétféle, van a törpe, és a normális. Unkából meg fene tudja hányféle van, olyanom még nem volt :)
2010. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha kis akváriumod van, akkor a törpe karmosbéka vagy a lebegő béka [link] jöhet számításba.

A karmosbéka ugyanazt eszi mint a halak, a lebegőnek néha nem árt pici tücsköt, muslincát adni. Kimászó egyiknek sem kell, utóbbinak viszont szüksége van valamire, amiben meg tud kapaszkodni a víz szinén.

A többi békafajtát inkább terráriumban kell tartani, nagyobb helyet igényelnek és általában be kell indítani egy muslinca-tenyészetet nekik.

2010. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!