Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mért vannak az állatkereskedés...

Mért vannak az állatkereskedésekben mocsári teknősök?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam fiatal mocsári teknősöket egy állatkereskedésben, de nem tudom, mit kerestek ott. Úgy értem, ha védett, hogyhogy árulják őket egy elég forgalmas állatkereskedésben? Gondolom ezeket az üzleteket ellenőrzik, de hogy kapott rá engedélyt az eladó, illetve a vevő, aki megveszi? Legális ezekből vásárolni? Esetleg külön vannak mocsári teknős tenyészetek is, vagy külföldről hozzák be ezeket az állatokat?
2011. júl. 28. 02:06
 1/9 Platypus ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy mocsári teknősöket láttál, és nem valami ritkább ékszerteknősfélét? Tudod, hogy mik a határozóbélyegek, amik alapján biztosan el lehet dönteni, melyik fajról van szó?

Elvileg lehetne fogságban tenyésztett mocsári teknőst is árulni CITES papírral, de erre kb. 0 kereslet lenne, mivel egy papírmentes sárgafülű a töredékébe kerül és még színesebb is fiatalon.

Az üzleteket elvileg ellenőrzik, gyakorlatilag elég lazán.

2011. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Természetesen tudom, milyenek a határozó bélyegei. Magam is nagyon sokat olvasok a hüllőkről. De nemcsak láttam, hogy mocsári tekiről van szó, hanem egyszerűen az állat alá volt írva a neve.
2011. júl. 28. 14:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem, hogy, ha engedéllyel árulják őket, attól még tartani szabályellenes, nem? Adnak rá engedélyt is egyben?
2011. júl. 28. 14:48
 4/9 Platypus ***** válasza:

Ebben az esetben először menj be ártatlan képpel és érdeklődj, mennyibe kerülnek, kell-e hozzá papír, és hogyan kell őket tartani. Ha azt a választ kapod, hogy nem kell papír, akkor mosolyogva köszönd meg, távozz, és hívd fel azonnali jelleggel a legközelebbi nemzeti parkot, és érdeklődj a további teendőkről. Valószínűleg rendőrségi feljelentést is tehetsz természetkárosítás és illegális állatkereskedelem miatt.

[link]


Amennyiben jár CITES papír az állatokhoz, amit egyébként erősen kétlek, akkor minden rendben van, törvényes a dolog.

2011. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ha engedéllyel árulják, akkor a vásárlónak regisztrálni kell az állatot valahol. Asszem a helyi nemzeti parknál, de ebben nem vagyok biztos. Onnantól legálisan tartható, amennyiben az állat mindenkori azonosításához szükséges macerát szépen elvégzi a gazda.
2011. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ.
2011. júl. 28. 22:54
 7/9 Allatkisokos ***** válasza:
CITES számmal ellátott teknősöket lehet árulni,teljesen legálisan.Egyébként ha nem cites akkor se figyeli senki,szóval ne aggódj.
2011. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Figyelj lécci megosztod velem hogy melyik állatkereskedésben van mocsári teknős? és hogy mennyibe kerül?
2011. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia elmondod nekem hogy melyik boltban és miylen áron láttad a mocsári tekiket? köszi:)
2016. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!