Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell enni adni egy teknősn...

Mit kell enni adni egy teknősnek és milyen gyakran? Milyen a megfelelő környezet számára?

Figyelt kérdés

Gondolkozom, hogy tartsak egyet, de nem sokat tudok róluk és mindenek előtt szeretnék felkészülni. Mik a legfontosabb tudnivalók? Mit esznek, mennyi időt töltenek vízben? Nem feltétlenül pici teknőst szeretnék, így nyugodtan írjatok többre jellemzőt is.:)

(nyugi, nem fogok mindenképpen teknőst szerezni, csak felmérem a terepet)



2022. ápr. 27. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja és kifelejtettem a vízmelegítőt
2022. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló, ne haragudj, nagyon rosszul eteted a pézsmateknősöd, inkább ne adj tanácsokat...

Nem szárított cuccokkal kell etetni egy teknőst, az csak szükségmegoldás azon ritka alkalmakkor, amikor nincs más.

Elsősorban egész nyers halat kell kapnia, az állatkereskedésben kapható fagyasztott kishalak tökéletesek erre a célra. Halfilé, halszelet nem jó, szüksége van a pikkelyre, szálkára, belsőségekre stb.

Emellett (vízi)növények, esetenként egyéb kiegészítés, pl. fagyasztott szúnyoglárva, artemia, tubifex, esetleg csirkeszív, csirkemáj, de ismétlem, ezek elaklami, kiegészítő eleségek. Az alap takarmány a vízi teknősnek az egész nyers hal és a (vízi)növények.

A szárított cuccokat is megeszi, persze, én is megeszem a csipszet meg a csikot, de nem fog hosszú, egészséges életet élni ezeken tartva.

2022. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Oké akkor bocsánat. De egyébként tudom hogy nem ez a lényeg de a szárított halban is van szálka meg pikkely meg ilyenek. Ilyen kis kockába fagyasztott kukacokkal? (Bocsánat, nem tudom mi a neve) próbálkoztam már, de azt nem ette meg, de a többit akkor még kiprobáljuk, köszönöm.
2022. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A szárított hal egy csomót veszít a tápértékéből, vitamintartalmából. Szükségeleségnek megfelel, de alaptakarmánynak nem.

A "kis kockába fagyasztott" dolgok lehetnek 8-10 féle állatból. Nem szükséges ilyet adni neki, ha nem eszi meg. Esetleg a fagyasztott kagylóhúst megpróbálhatod, de az sem fontos, csak kiegészítés.

Ami még hasznos lehet: sok állatkereskedésben lehet kapni apró, fagyasztott csigát, házastul. Ez nagyon jó nekik, a ház mésztartalma hasznos számukra. Kiolvasztod, és a házad kicsit megtöröd, úgy adhatod neki. Tényleg nagyon jó eleség.

Ha van haltartó ismerősöd, akinél van az akváriumban vízicsiga, az is nagyon jó, ha úgy ahogy van, élve berakod a teknősödnek. Általában az akvaristák úgyis szabadulni akarnak a felesleges hólyag-, postakürt meg ilyen közönségesebb csigáktól.

2022. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 1. 19:26
 16/16 anonim ***** válasza:
#14 köszönöm a tanácsokat!:)
2022. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!