Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire jók az OSB lapból...

Mennyire jók az OSB lapból készült terráriumok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni a leopárdgekkómnak új terráriumot, és most találtam osb lapból készültet. Mennyire biztonságos, vagy megengedett ez számukra? Nincs hátterezve, de azt megoldanám. Illetve későbbiekben ha ez a terrárium fajta is megfelelő a számukra szeretném ilyenbe tartani a tervben lévő további hüllőm.

2022. máj. 5. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2022. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt, több is, de kígyókat tartottam benne.

Vannak előnyei és vannak hátrányai.

Előny: olcsóbb, nem törékeny, könnyebb szállítani.

Hátrány: nehéz, nem olyan szép, növényeknek nem annyira jó, nedvesebb, párás élőhelyhez nem olyan jó. Sokkal nehezebb rendesen tisztítani, pláne fertőtleníteni, mint az üveget. Nem lehet minden oldalról belátni, csak elölről. Fűtésre sokkal jobban oda kell figyelni, mint az üvegnél (tűzveszély).

Nagyon rendesen kell megcsinálni, a széleket rendesen leélfóliázni, emellett belső oldalon az illesztéseket szilikonnak kihúzni, mert ha a pára vagy nedvesség beférkőzik, akkor vége a dolognak.

Nekem egészében véve nem jött be különösebben, az üveg szerintem szebb, jobban tisztítható, és jobban belátható teret biztosít.

2022. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen^^
2022. máj. 5. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!