Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mièrt van az, hogy a kertekben...

Mièrt van az, hogy a kertekben viszonylag sok Zöld varangyot látok, de Barna varangyból egyet sem?

Figyelt kérdés
Kertvárosban élek a Dél-Alföldön. Zöld varangyból sok szokott lenni, de Barna varangyból még egyet sem láttam az évek alatt. Vajon a Barna varangyok nem merészkednek közel az ember lakta területekhez? A szakirodalomban azt olvastam, hogy az ember lakta területeken, szántóföldeken, pincékben is megtalálhatóak, ennek ellenére én még egyet sem láttam.

2022. máj. 10. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Jobban beleolvadnak a környezetbe a színük miatt, nehezebben észrevehetők, mint a zöld varangy. Volt olyan, hogy a veteményes kertben véletlenül hozzáértem egyhez, mert egyszerűen nem láttam, hogy ott van.
2022. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is inkább zöld varangybol látni többet(Gy-M-S megye).

A zöld varangy jobban alkalmazkodott az emberi településeken való élethez, gyakrabban bukkan fel a kertekben vagy az aszfalton.

2022. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!