Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy teknőst amin...

Találtam egy teknőst amin átement egy autó,a páncél felül 3 alul 2 részben van. A teki még életben van, a páncélját összetettem amennyire tudtam, de azért lenne szükségem segítségre, esetleg valaki ért a mocsári teknősökhöz és ad pár tippet?

Figyelt kérdés
Estére nem tudom orvoshoz vinni, a környékünkön nem is nagyon találni, ezért is szeretnék az estére nézve kis segítséget kérni.

#Páncélhelyrehozás teknősöknél #Sérült mocsári teknős
2022. aug. 18. 21:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem bűncselekmény, mert a segítségnyujtás elmulasztása csak emberre vonatkozik. Erkölcsileg viszont undorító.


Állatorvos ilyen esetben 99%-ban nem kér pénzt. Pláne, ha sajnos csak elaltatni tudja.


Engem inkább érdekelne a buta vita helyett, hogy mi lett a teknőssel?

2022. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
33%
11 amig nem veszed magadhoz, addig valóban nem, utána viszont köteles vagy a megfelelő ellátásról gondoskodni. Értem én a jószándékod, de a te szeffosságod erősíti az elötted szóló szefosságát, így marad a világ egy pöcegödör. 2022ben tán nem ártana elö jönni a barlangból, mit gondolsz?
2022. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%

Nekem fogalmam nincsen, 12-es, hogy mit akarsz tőlem, és miért szólsz egyáltalán hozzám, azt meg pláne nem értem, mit jelent az, hogy "szeffosság" vagy "szefosság", mert egyik sem egy magyar szó.


Ami viszont biztos, és ezt ügyvédként mondom, hogy a segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény nem erre az esetre vonatkozik. Most ugrálhatsz itt, de te beszélsz hülyeséget. :D


Ettől függetlenül én magam is azt mondtam, hogy segíteni kell a teknősnek, és tippet is adtam a 3-as hozzászólásban. Nekem is van 3 darab huszonéves ékszerteknősöm, kezeltem már sok sérülést, emiatt volt ötletem, mit lehet tenni. Sajnos ettől függetlenül sejtem, hogy a teki a kérdésben leírt állapotot nem fogja túlélni, és ezért az egyetlen dolog, ami itt még engem érdekelne, hogy mi lett végül vele. Sajnos a Kérdező nem nyilatkozik, csak a hozzád hasonló "nagyon okos" emberek vitatkoznak mindenkivel.

2022. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket, bár nem igazán örülök, hogy még egy ilyen téma alatt is veszekedés nyílt. A teknőc még életben van szerencsére, a páncélját rögzítettem amennyire lehetséges, orvos nem látta mert szabadságon van 2 hétig, a másikat pedig nem tudom elérni, a páncél látszólag szépen össze fog forrni csak az aggaszt, hogy nem eszik, a 13-astol szívesen várnék még tanácsokat hogy mit adhatok neki ami erősíti vagy próbáljam e mozgásra bírni, illetve még az, hogy nem mászik, persze a végtagjait szépen mozgatja, a bal lábát viszont aligha mozgatja amin nem csodálkozom mert ott érte a kerék elsőnek gondolom, csirkemájal próbálkozom amit javasoltak de egyeltalán nem eszik, esetleg javaslat hogy mit enne szívesen?
2022. aug. 21. 21:13
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok.


Beteg állat nem nagyon eszik, ez sajnos általános. Éhen halni biztosan nem fog, ha eddig jó húsban volt, mert hetekig bírják.

Kínálgasd, de erőltetni nem kell. A máj jó ötlet. Adhatsz még almát (héj nélkül, kis darabokra vágva), pitypang levelét, legyet, pókot, illetve, ha venni is hajlandó vagy ételt, akkor fagyasztott/szárított halat. A fagyasztott jobb, de mostanában hiánycikk.


Külön vízben érdemes etetni, hogy ne koszolja mindig össze a sajátját. (Azt gondolom tudod, hogy csak vízben tud enni, szárazon nem.)


Kiteheted napközben napra, fűbe. Persze figyelj rá, és legyen biztonságban. Ott majd mozog, ha tud, de ilyen sérülés után nem csoda, ha nem tud most. Óvatosan mozgasd, mert gyógyulniakell. Kösd be, amennyit csak tudod, és fertőtlenítsd Betadinnal a sebeit. Erdemes a vízbe vitamin cseppeket tenni, ha hajlandó vagy rá költeni.


Látom, jó helyen van, úgyhogy a lehető legjobb esélye van meggyógyulni. :) De azért az állatorvos fontos lenne.

2022. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
72%
#5 hogyhogy még nem süllyedtél el szégyenedben te szerencsétlen paraszt
2022. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett végül a teknőssel?
2022. aug. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
A páncélja már majdnem teljesen összefort, épp napozik egy kissebb vízzel maga alatt, sajnos az evésre még most se nagyon tudom rábírni.
2022. aug. 26. 15:05
 19/29 anonim ***** válasza:
39%
Szegény. Csak kezd majd vele valaki valamit.
2022. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdező már ápolja, gyógyítja és a leírtak alapján sikerrel. :)
2022. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!