Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Boatartáshoz hol szerezzem...

Boatartáshoz hol szerezzem meg a szükséges 'szakmai' tapasztalatot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt már kígyód? Ha nem, kezd inkább egy gabonasiklóval, mint egy boával.
2010. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van gabonasiklóm.
2010. szept. 25. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem szivárványos boám van, és nem volt előtte más. nagyon egyszerű a tartása. rengeteg állatom volt már és komolyan mondom, hogy ezzel van a legkevesebb gond. nekem a tenyésztő mondott el mindent, de röviden leírom a lényeget:


kell jó nagy terrárium

valami fűtő berendezés (én kerámia égőt használok, időzítő kapcsolóval)

medence, hogy ne csak inni, fürödni is tudjon (én egy nagy virágalátétet használok, aminek elég magas a fala)

ami nagyon fontos, hogy mindig forrald fel a vizet, mielőtt odaadod neki (és persze hűtsd ki)


és kb ennyi. azt, hgoy mennyit eszik és mit fogyaszt szívesen kitapasztalod.


amúgy van egy hüllős bolt, a kisteki a VII. ker-ben a Zsinagógánál, ott nagyon jófej és segítőkész eladók vannak és árulnak minden felszerelést, pl. kerámia égőt és hozzá való cserepet, ami lámpatestként funkcionál)

2010. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.Még lenne pár kérdésem ha nem baj.Mennyire harapós állat? Igaz,ha előtte fogdosom a táplálékát,nem nyúlhatok hozzá,mert ráharap? Jobban szeret kézben lenni mint a gabonasikló?

Ezeket szeretném tudni,mielőtt megveszem.

2010. okt. 1. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

szeretni nem hiszem, hogy szeret kézben lenni, de az enyémet nem zavarja. úgy mászik rajtam, mintha mondjuk fa lennék. néha napoztatni is kell, de csak rövid ideig, mert nem tudja hűteni magát és könnyen elpusztulhat a napon.


az enyém csak egyszer harapott, egy hirtelen mozdulatra. de akkor kint volt az ágyon... :)


a helyén sose harapott.


ne nyúlj be egeres kézzel, ezt azért meg lehet állni!


(amúgy én írtam azt a hosszút az előbb)

2010. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaid :)
2010. okt. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!