Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy kisebb kígyónak ( kb...

Egy kisebb kígyónak ( kb vizisikló nagyságú) mekkora terrárium szükséges, és milyen "kiegészítőket" kell venni, hogy jól érezze magát?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi lennek, hogy mennyibe kerül, maga az állat illetve a terrárium és a "kiegészítők". (?)
2011. aug. 12. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hello!

Ez elég tág skálán mozog...

Van aki egy kis dobozba tartja, amibe csak összetekeredve fér el, újságpapíron, és van aki egy egész szobát rendez be neki...

Viszont általában így tartják:

-Állatkereskedésben kapható aljzaton (Kb.500Ft)

-Egy-két mászásra alkalmas ág amit előtte kisütsz

-Egy medence, aminek bármilyen doboz jó, ami nem ereszt

-Egy kisebb lámpa, ami a napozást szolgálja...

A kígyó ára is tág, mert már 1500Ft-tól kapsz egyet...

2011. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet! :)
2011. aug. 12. 18:01
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha esetleg egy - fent említett- vizisiklót fogok be, és azt tartom terráriumban, életben marad? Azért érdekel mert a kereskedésekben kapható kígyók/ siklók fogságban jönnek a világra, szóval a tóparton befogott állat nem lesz "depressziós", vagy nem pusztul el?
2011. aug. 12. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello!

Nem a legjobb ötlet, hogy az itthoni vizisiklót, fogd be, mert az egy védett faj...Az, hogy meghal-e már más kérdés...Nem lesz depressziós, de könnyen megmakacsolja magát, és nem fogysztja el az ételt...Bár a vizisiklókkal nem foglalkoztam, de úgy tudom, hogy falánk jószágok, és nem nagyon utasítják vissza az eledelt (persze mindig vannak kivételek).

[link]

Itt van eladó Floridai Vizisikló, fogságban született, semilyen szabályt nem sértessz meg azzal, hogy tartod, 1500 Ft, úgy tudom, hogy csak jól evő állatot adnak el...(Itt amúgy értenek a hüllőkhöz, szóval tudnak segíteni, ha probléma van.)

2011. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is végleges elhatározás volt, hogy befogok egyet, csak egy kósza gondolat. Köszönöm a felvilágosítást :)
2011. aug. 12. 21:48
 6/7 Kara Dominik válasza:
én a gabonasiklómat hatezerért vettem és ha van otthon terrárium akkor megteszi neki csak rakj be neki úvóhelyet meg ágat vagy növényt s jól érzi magát és ha kiszökik akkor a sötét szűk helyeken rejtőznek de kedvelik a nedves helyeket is mint a fürdőszoba
2011. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És milyen növényeket lehet berakni?
2011. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!