Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Unatkozik a teknősöm /vörösfül...

Unatkozik a teknősöm /vörösfülü ékszerteknős/. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Vedd ki, hagyd, hogy sétáljon a szobádban, "játszál" vele (hagyd, hogy az öledbe másszon, ha szereti és engedi, akkor vakargasd a fejét, hátát...)


Az enyémek ezeket mind szeretik csinálni.

2022. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csabi34 válasza:
53%
Fontos mentális és fizikai stimulációt biztosítani. Pl- játékokat és tárgyakat adni neki, amivel játszhat, például labdák vagy lebegő játékok. Ezenkívül megpróbálhatsz új környezetet biztosítani, például átrendezni az akváriumot, vagy rejtekhelyeket hozzáadni. Fontos kivenni néha és kézben kínálni neki ennivalót is.
2022. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi, de a kettes butaságot írt.


1. A vörösfülű ékszerteknős vízi teknős és mint olyan, nem tud szárazföldön enni, így kézből is csak akkor, ha ő vízben van! Magyarul odanyújthatod neki az ételt, de a vízben tudja csak megenni, kinn nem! (Nincs nyála, nem tud nyelni víz nélkül.) Szóval ne is próbáld szárazon etetni, mert csak a torkán ragad.


2. Négy teknőst nevelek huszonéve, én még effektív játszani nem láttam egyiket sem. Kétlem, hogy egy labdával vagy bármivel tudna kezdeni valamit. Ahogy írtam, kinn szeretnek mászkálni, meg egyes példányok (nem mindegyik, csak a kézhez szoktatott) szeretnek kézben lenni. Én intenélek attól, hogy tárgyakat tegyél nekik a vízbe "játszani", mert sosem tudhatod, miről milyen festékanyag oldódik le, mi az, amit esetleg szétrág, megeszik és beteg lesz tőle. Ugyanis mindent megpróbálnak szétharapni és megenni, még a kálciumtablettát is.

2022. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Prekler válasza:
Be kellene iratnod egy néptánc tanfolyamra. Teknősök imádják...
2022. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!