Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek milyen sűrűn cserélt...

Teknősnek milyen sűrűn cseréltek vizet?

Figyelt kérdés

Vettünk egy térképteknőst úgy 3 hete. Akkor a kereskedésből hoztunk szűrt vizet neki.

Kb 2 hét után cserélni kellett, mert nagyon bekoszosodott.

Van szűrő a vízben, de mégis.

Forralt csapvízzel cseréltünk. De iszonyú klóros, kemény a vizünk.


Most minden alkalommal vegyek szűrt vizet?!


Illetve normális hogy ilyen hamar koszos? Benne esznek. De a kajamaradékot mindig kiszedjük.


2023. febr. 14. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.: Én sosem etetem őket bent.

2.: 2 szűrőm van, az egyik olyan bika, hogy a teknőst is kiszívná.


Ezekkel, én havi 1X.


Ja, van ilyened? [link]

2023. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csapból kiengedett víz vödörben 1-2 napot áll, akkor a klór vagy az ózon is eltűnik belőle. A keménysége nem igazán kritikus, de ha lágyított vizet akarsz, akkor felforralod majd hagyod lehűlni és közben a változó keménységet adó mészsók leülepednek az edény aljára, a felette levő lágyított vizet meg óvatosan leöntöd vagy leszívod róla, annak a keménysége kb. feleakkora lesz, mint a csapvízé volt.

A gyakori csere elkerülhetetlen, hiszen az anyagcsere termékeik is többnyire a vízbe kerülnek meg a levedlett bőr is.

2023. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Megy folyamatosan a vízszürő, azt hetente kimosom, kavics van az akvárium alján, és így 3-4 havonta kell cserélni a vizét.
2023. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Hetente cserélem a vizet. Nekem 2 ékszertekim van, ha kiveszem őket nem nagyon esznek, csak megszokott környezetben. De ha kint esznek is, rögtön bekakilnak a vízbe szóval 1 kutya. Szombatonként víz csere, műnövény elmos, nekem ez a bevált módszer, kb 35p alatt megvagyok vele.
2023. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekünk is bazi erős szűrő van benne, mégis zavarosodik a víz. Meg amit nem értek, mintha olaj úszna a tetején.


Felforraltam a vizet, allt is asszem 2 napig. Tettem bele antiklórt, igaz nem olyant amit 1#linkelt.


Ha kiszedem (próbáltam) nekem sem eszik.


Nem az idő a gond, nekem is megvan nagyon max fél óra alatt.


Csak az a fura, hogy ilyen sűrün kell? De látom, akkor nem egyedi

2023. febr. 14. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A víziteknősöknek tökéletesen megfelel a sima csapvíz, nem számít a víz keménysége, sem a klórtartalma. Csak a hőmérséklete legyen ugyanolyan, mint amilyenben volt. Több mint 30 éve tartok ékszerteknőst, még mindig él és virul a sima csapvízben.

Az hogy mennyi időnként kell cserélni a vizet sok mindentől függ. Leginkább a teknős méretétől és hogy mennyi vízben van. Illetve hogy hol történik az etetés. Ha egy külön edényben, lavórban, műanyag ládában eteted (és utána még egy ideig ott is hagyod, hogy oda ürítsen, amit evés után szoktak általában) akkor tovább marad tiszta a víz. Meg persze a szűrő hatékonysága sem mindegy.

A víziteknősök ahogy növekednek, egyre gyorsabban szennyezik össze a vizüket, egy idő után akár kétnaponta vagy naponta is cserélni kell. Emiatt szoktak megszabadulni tőlük, amikor megnőnek elajándékozzák vagy beviszik egy állatkertbe a nyűggé váló egykori kis kedvencet

2023. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy 3 hete nem a helyén, hanem egy tálban etetem. Azóta nem kellett vizet cserélnem. Ez volt a baj.
2023. márc. 12. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!