Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Azt hallotam, hogy a ékszertek...

Azt hallotam, hogy a ékszerteknősöknek nem szabad száritott rákokat és halakat adni mert vitaminhiányhoz és elhulláshoz vezet, igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Baromság. Semmi bajuk nem lesz. Azzal a kiegészítéssel, hogy nem lehet csak ezt adni nekik, mert akkor tényleg elhullanak. De az nem igaz, hogy egyáltalán nem kaphatnak. Az enyém imádta mindegyiket, lapostányér nagyságú volt, mikor már nem tudtam otthon tartani, mert kinőtt mindent, és bevittem az állatkertbe.
2010. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekünk ajánlották hogy azt is adjunk neki,heti 2szer 3szor! Most lesz hogy egy éve megvettük és szépen fejlődik semmi baja...
2010. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor mivel lehet még etetni?És mekkorára nő meg max. a teki?
2010. okt. 5. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek szeretik a csirkemájat, a halat (fagyasztva, szárítva), a marhaszívmixkockát, banánt, epret, barackot (sárga, őszi, nektarin), dinnyéket (sárga,görög), saláta, sárgarépa, fagyasztott kagylóbelet (állatkereskedésben lehet kapni), körtét, almát, meg az úgynevezett teknősmüzlit (ilyen szárított kis rudak). régebben megették a garnélát és bolharákot, de a két nagy már 8 éve meg se eszik.

persze a gyümölcsöket idénynek megfelelően kapják. próbálj meg te is bevezetni zöldséget, gyümölcsöt az étrendbe, ha elsőre nem megy, próbálkozz kicsit vele.

2010. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki rákot és halat is, hát ezért wan ...

Én májusban vettem és még mindíg semmi baja sincs, most van egy pici is de ő is jól van :)

Fagyasztott hal az elsődleges táplálékuk, zöldség, és esetleg egy táp, (ajánlon a repto min Baby-t), ez vitaminpótló készítmény.

Bármi kérdésed wan dobj egy üzit .)

2010. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!