Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire igaz az, hogy a...

Mennyire igaz az, hogy a teknősök beássák magukat és "eltünnek"?

Figyelt kérdés
fél éves teknősök, egy nagyobb tejesládában tartom őket, de néha kiviszem őket a kertbe. ez egy kb. 1-1,5x3es füves, földes rész. kimászni nem tudnak mert körbe van rakva téglával. egyik nap volt nálam egy ismerősöm és mondta, hogy ne hagyjam őket figyelmen kívűl mert beássák magukat és elszöknek. ebben van igazság, vagy nem kell ilyentől tartanom? és megkérdezem itt, hogy mikortól-meddig (hőmérséklet) lehet őket fiatalon kinthagyni a szabadba és hány éves kortól lehet őket télen is kinthagyni? az a baj, hogy ahány ember annyi válasz és így nem tudom nekik mi a jó.
2023. szept. 17. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen teknősök?
2023. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
görög teknős. ezt elfelejtettem írni bocsi
2023. szept. 17. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem be, hanem kiássák magukat, ha nincs min. 20cm mély a kerítésalap. Nem törvényszerű, hogy megteszik, de ha akarják meg tudják tenni.
2023. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kb.56 éves görög teknősöm.Matuzsálem!

92-ben kapták feleségemék,akkor volt 25 éves.

Tavasztól őszig kint van a kertben(családi ház,nem tud meglógni)

Mikor éjjel 8-10°C alá csökken a kinti hőmérséklet,akkor vesszük be,különben beássa magát,így védekezik a hideg ellen.


Soha nem telelt kint,mindig egy tejesládában alszik,faforgácsban pincében.

Nekem az a tapasztalatom,hogy ha altatni akarod télre,akkor kell a hideg (a pincémben 5-10°C van) különben nem alszik be.


De nem vagyok szakértője a témának!

2023. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon ügyesen tudnak ásni.
2023. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

4 vagyok


30 év kint töltött nyár alatt egyszer sem ásta el magát,vagy ki a kerítés alatt.Ha körbe van kerítve a hely,ahova kirakod,én nem aggódnék.

Ezek teknősök,nem vakondok.

2023. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 10 évvel idősebb bátyámnak volt három teknőse. (Nem tudom, hogy milyen teknősök voltak.) Egy kevés időre vidékre költöztünk és ő (nyilván) hozta magával őket. Egyik nap a szobájába bezárkódott és nagyon nem akart kijönni. Én játazani akartam vele - mármint a testvéremmel - és ezért egy idő után megfenyegettem, hogy elengedem a teknőseit, ha nem jön ki. Többször figyelmeztettem őt, de nem jött ki, így tehát elengedtem őket. Szóltam neki, hogy elengedtem a teknősöket, de akkor sem jött ki. Lehet, hogy azt gondolta, hogy viccelődök, vagy erkölcstelen elfoglaltságot űzött. Én néztem a teknősöket, de hagytam, hogy menjenek - mert ugye nem jött ki. Lassan is haladtak, gyerekként pedig nem tudtam felmérni a helyzetet, mármint ami kárt lehet ilyenkor okozni. Mikor kijött akkor szembesült vele, hogy tényleg elengedtem. Kereste, kerestük, de nem találtuk. Rendesen bánkódott és már nem emlékszem, hogy milyen mértékben, de meg is vert. Nem tudom, hogy aznap-e vagy a következő napokon, de apukám gereblyézett homokos talajon, ahol fű is nőtt. Egyszer csak megakad a gereblye, amit nem értett. Hát megtalálta a teknősöket! :D Beásták magukat, mind a hárman ott voltak egymás mellett. Az elengedés helyétől alig néhány méterre. Már nem emlékszem, hogy milyen évszak volt, de nem hideg volt. Lehet, hogy előlünk akartak elbújni, hogy majd mikor nem leszünk a közelükben, akkor elszakadnak tőlünk. Ez az én sejtésem, mivelhogy nem volt hideg és még csak kora délután volt.
2023. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!