Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sphagnum moha miért penészedik...

Sphagnum moha miért penészedik és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Szárított Sphagnum mohát vettem, ezt használtam növények ültetéséhez. Több kis méretű terráriumom van, ugyanúgy használtam a mohát mindegyikben.

Némelyikben penészes lett a moha. A többinél semmi baja. Nem értem, miért?


A boltban érdeklődtem, mit lehet penész ellen tenni, de az volt a benyomásom, hogy az eladó nem ért hozzá. Csak azt mondta, hogy a penészes mohát dobjam ki.


Ugróvillásokról érdeklődtem, mert olvastam, hogy megeszik a penészt. Azt mondta, hogy igen, ez így van, de nem lehet őket sehol venni, senki nem tenyészti, mert nagyon nehéz őket tenyészteni.

Ez valóban így van?


Végül aktív szenet adott el nekem, azt mondta, hogy ez talán majd segít, hogy a moha ne penészedjen, keverjem közé. Még nem próbáltam ki.

Valakinek bevált az aktív szén?

Milyen arányban keverjem? Az eladó erre nem tudott válaszolni.



2023. okt. 18. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugróvillást nehéz tenyészteni??? Majdnem mindig maguktól megjelennek, ha egy kicsit nyirkosabban tartja az ember a növényei közegét. Orchideás csoportokban állandóan felmerülő téma, teljesen maguktól "lesznek" (valójában a közeggel kerülnek be).


Nem szeretem a szárított sphagnum mohát, nálam a növényeknél is sokszor gond a penészedése. Jó minőségű, élő moha kevésbé. orchideások a Besgrow mohát veszik, ez úgy tűnik, kevésbé hajlamos penészedésre.

2023. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!