Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért csak egyhelyben áll a...

Miért csak egyhelyben áll a vitorlás gekkom?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy vitorlásgekkot (nem kicsi már) betettem az új helyére amit én alakítottam ki neki legjobb tudomásom szerint, hőfok, pára minden ideális neki, de csak egy sarokban gubbaszt, általában mennyi idő kell hogy felbátorodjon?

#új #gyík #hüllő #vitorlás #Vitorlás Gekko
dec. 17. 18:51
 1/3 V. Hélix ***** válasza:

Valószínűleg csak meg van ijedve az új hely miatt, várj pár napot amíg megszokja.

Vannak búvóhelyek a terráriumban? Azt hinné az ember, ha sok a búvóhely kevesebbet lehet látni, de pont ellenkezőleg, ha tudja hogy bármikor elbújhat, ha veszélyt érez sokkal bátrabban mászkál, ha pedig nincs egy búvóhely se, nagyon stresszes lesz és kevésbé aktív.

dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
van neki 2 bújója is, azóta már néha mászkál, de leginkább gubbaszt valahol, viszont enni eszik, de se éjjel sem nappal nem aktív :(
dec. 19. 22:01
 3/3 V. Hélix ***** válasza:
Egy két hétig is eltarthat amíg megszokja a helyet, én csak aggor aggódnék, ha egy hónap után is rejtőzködik. Mekkora a terráriuma és van-e uv fénye? Ez mindkettő befolyásolhatja a viselkedését. Adhatsz faágakat és növényeket vagy műnövényeket is a terráriumhoz, attól kényelmesebben érezné magát. Mielőtt bármit betennél a terráriumba nézz utána, hogy milyen fajta faágakat és növényeket lehet berakni mellé, ágakat érdemes leforrázni, hogy fertőtlenítsd őket. Boltokban kapható akváriumba szánt fák is jók a gekkónak, de ezek elég drágák, ezért annyira nem ajánlanám őket.
dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!