Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Állatkereskedés Komárom-Eszter...

WidowmakerButt kérdése:

Állatkereskedés Komárom-Esztergom megyében, ahol lehet rendelni leguánt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki esetleg ismer bármilyen állatkereskedést a megyében, ahol lehet venni leguánt? Már bejártam egy párat, de nem jutottam semmire.



dec. 27. 12:08
 1/5 anonim válasza:
63%
Állat kell? Azt veszel a bótba?
dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Remélem sehol nincs ilyen. Soha nem értettem, hogy ezek a kereskedések hogy működhetnek legálisan, ahol az állatok össze vannak zsúfolva egy ketrecbe, terráriumba vagy ami éppen van. Hihetetlen.


Keress olyan embereket, akik ezzel foglalkoznak. Valószínűleg drága lesz, valószínűleg kell érte utazni, de felelős állattartókkal fogsz találkozni, visszakövethető előélettel.

dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy a leguánnak nem elég a félmilliós terrárium, neki kell egy egész szoba. Nyáron meg a kertben egy lekerített rész. És érteni is kell hozzá…

Nem ajánlott kezdő hüllősöknek.

dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére errefelé nagyon tiltva van az ilyen, az állatkereskedések ahol jártam nagyon odafigyelnek arra, hogy például a hüllők csak egyedül legyenek, nehogy verekedjenek, és helyük is van bőven.

Viszont épp leguánnal nem foglalkozik egyik sem, azért kérdeztem hátha valaki ismer-e valami megbízható forrást

dec. 27. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha verekednek akkor persze, hogy szétszedik őket, nekik minden egyedben pénz van... Azt tulajdonképpen nem sok helyen hagyják, hogy kárt okozzanak egymásban az állatok, de ezt nem azért mert annyira jól akarják tartani, hanem mert egy sérült állatot nehezebb eladni, egy elpusztult állat nekik pénzveszteség, meg amúgy is negatív dolog egy vevő szempontjából, ha az orra előtt verekednek az állatok. Egyes kereskedésekben hím tengerimalacokat sem igazán tartanak együtt, már nem azért mert jaj, de érdekli őket a tengerimalac egészsége (a többségük lesoványodott, beteges), hanem azért mert egy sérült állat rossz benyomást kelt a vevőkben és veszteség nekik. Ugye a tengerimalac szociális lény, de a hímek nőstény közelében összeverekednek, nemek szerint pedig a legritkább esetben vannak szétválasztva az állatok (hiszen ugye mi gond lehetne abból, hogy anya-apa testvérek?...). A helyről nem tudok nyilatkozni, nem értek a hüllőkhöz, de a hely mérete gyakran nem olyan nagy mint tűnik. Például egy 7-8 cm-es törpehörcsöghöz képest egy 30cm*20cm (600 köbcentiméter) "ketrec" milyen nagynak tűnik, mégis kellene neki legalább 3000 köbcentiméternyi állandó terület. Az állatok térigénye nem mindig egyenesen arányos a testméretükkel a #4-es válaszból kiindulva meg gondolom nem tartják szobányi területen a leguánokat. Főleg, hogy gyakran a helyiség alig éri el a szobányi méretet.
dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!