Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hai! Úgy alakult,hogy Valószín...

Hai! Úgy alakult,hogy Valószínűleg március-aprilis környékén lesz egy gabona siklónk.Első hüllőnk lenne,sosem volt még kígyónk vagy bármilyen hüllőnk.Letudnátok írni H mi szükséges a tartásához?

Figyelt kérdés
(Itt gondolok mindenre,pl terrárium fűtése,hogy rendezzük be,fűtőlap vagy fűtőszál?Ha fűtőlap,hogy rakjuk be hogy ne égesse meg?(azt hallottam ha rosszul van betéve megégetheti), Etetése.Valamint hogy emeljük ki?Mennyi idő kell mire megszokja az új helyét?Honnan tudunk venni neki egeret?)

febr. 10. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Tesómnak volt. Full igénytelen állat. Beteszed egy terráriumba és mérettől függően adsz neki egér magzatot vagy egeret. Kisállat kereskedésben kapható mindkettő. Alomnak forgács és kb ennyi.

Nem kell neki fűtés, szobahőmérsékleten elvan, feltéve, h nem 17 fokban éltek.

Kiemelni nem nagy dolog. Megfogod és kiveszed, nem törékeny, sőt kifejezetten izmos, lévén, h kígyó.

A terráriumot jól fedd le, mert fel bír emelni nehezebb tetőket is. Persze levegőztetést meg kell oldani nyilván.

Én csíptem, mikor nekünk volt. Jópofa állat és maximálisan veszélytelen.

febr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van egy másfél éves gabonasiklóm.

Terrárium fűtése: nekünk van alatta egy fűtőlap, a terrárium 2/3-án és van egy melegítő izzója is. Mindkettő a terráriumon kívül van.

Etetése: egér. Újszülött kígyó napos, szopós egér, felnőtt kígyók pedig már a nagy felnőtt egeret eszik. Hetente 1×, kisállat kereskedésben általában kapható.

Valamint hogy emeljük ki?

Elsőnek próbálj meg hozzá-hozzá érni minden nap, aztán óvatosan de határozottan emeld ki a terráriumból.

Mennyi idő kell mire megszokja az új helyét?

Kb. 2 hétig hagyjátok békén, utána kezdjetek vele "barátkozni".

febr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Uh... állatvásárlás előtt ne itt tájékozódjatok!


Olvass el kifejezetten a témával foglalkozik könyveket, magazinokat.

febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1,2 köszönöm a válaszokat!
febr. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!