Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknős terráriumát hogy...

Vízi teknős terráriumát hogy rendezzem be, illetve hol érdemes beszerezni a szükséges dolgokat? Több lent.

Figyelt kérdés

Egyébként kb 75x40x35 lesz a terrárium, venni érdemes, vagy terráriumra specializálódott szakemberrel esetleg egy mezei üvegessel csináltatni?

Milyen búvóhelyet, napozót ajánlotok?

Úszó sziget legyen?

Az aljzat miből legyen? Amit olvastam, mindenki mást írt erről.

Egyébként egy viszonylag kicsi, 8 cm páncélhossz körüli teknős kerül át bele. Vegyek bele egy új, picike állatot? Jobb lesz a közérzete társsal, nem fogja bántani?

Hol tudom jó áron beszerezni a szükséges dolgokat? Nem akarok feleslegesen költeni, mert annál több igényét tudnám kielégíteni.

A természetes élőhelyéhez hasonló életteret szeretnék neki biztosítani, ezt hogy tudom elérni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud bármelyik kérdésemre válaszolni ^^



2019. okt. 18. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A keresett szavaknál azt írtad oda a kérdésedhez, hogy sárgafülű ékszerteknős. Ha valóban sárgafülű ékszerteknős lesz az állat, és ugye hosszabb távon akarod tartani, akkor az nőni fog. Oké, hogy most MÉG csak 8 cm, de a kifejlett állat, ha hím akkor lehet 15-18 cm, ha nőstény akkor 25 cm is.


És ha nem akarsz felesleges költeni (egy későbbi, második ennél is nagyobb terráriumra), akkor a mostani terrárium méret az kevés lesz. Ráadásul ezt is kérdezted:


"A természetes élőhelyéhez hasonló életteret szeretnék neki biztosítani, ezt hogy tudom elérni?"


Még egy okkal több, hogy nagyobb legyen az akvaterrárium. Egy 100x50x40-es már azért megfelelő lenne. Tennék egy kisebb akváriumi belső szűrőt is a vízbe. Légpumpa értelemszerűen nem kell, mert tüdővel lélegzik. Úszósziget nem feltétlenül kell, inkább kövekből egy fajta fix kimászó, ahol napozik. Kell akváriumi fűtő bele, és egy UV-B lámpa.


Semmilyen más kis állat nem mehet mellé (hal, gőte, rák..stb.), mert megeszi vagy bántaná. Bár élőeleségnek, lehet guppit adni neki, ha majd nagyobb lesz.

2019. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tudom hogy nagyra nő :)

Akkor keresek egy másik helyet a házban, ahol könnyen elférne egy akkora terrárium, nem szeretném hogy kicsi legyen neki.

Valakinek ötlet, hogy oldjam meg a fűtő elhelyezését, hogy ne érhesse el a teknős?

Várom a további válaszokat.

2019. okt. 18. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:

No igen a fűtő elhelyezése az macerás. Esetleg, akkor érdemes olyan belső szűrőt venni, amibe el lehet helyezni fűtőt. És láss csodát van ilyen:


[link]


Ráadásul sarokba is teheted, mert úgy van kialakítva, viszont egy ilyen belső szűrő az, 20 cm magas. Tehát 20-22 cm mélynek kell lennie a víznek is. Viszont akkor az akvaterrárium magasságát is meg kell emelni. A terrárium akkor legyen kb. 45-50 cm magas. Mert ugye rá kell számolni a napozó kimászó követ, plusz azért az állat se tudjon kimászni.


Nem tudom, hogy van-e kisebb méretű olyan belső szűrő, amiben van beépített fűtő. Szerintem nem lesz (aztán ki tudja).


Vagy még vannak a drágább műanyagborítású fűtők amik, mehetnek teknősök mellé, ilyenek:

[link]

vagy vannak a külső fűtők is, de azok igen drágák már.Azok ilyesmik:

[link]


De te külső fűtőt nem is használhatnál, mert a külső fűtő az külső szűrőkhöz való. Külső szűrő pedig totál felesleges teknősös akvaterráriumhoz. Oda bőven elég egy belső szűrő.

Na most egy belső szűrő + műanyagborításos fűtő az együtt drágább lenne, mint egy olyan belső szűrő amibe már be van építve a fűtő is.

2019. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy beépített fűtős belső szűrő vagy olyan fűtő amin van minőségi műanyagborítás. Amit az előttem lévő válaszoló írt, azok jó tanácsok. Bár én egy picit megnövelném az (akva)terrárium hosszát és mélységét. Ha mondjuk a kedves Kérdező szeretne majd (akár később) a teknőse mellé még egy teknőst, akkor az 1 méteres hosszúság az kevés lesz. Én olyan 120x55x45-ös méretben gondolkodnék. Azt már be is lehet kényelmesen rendezni, van helye a technikának (szűrő, fűtő...) és végleges méretnek is kapásból le lenne tudva.
2019. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És hol tudom beszerezni jó áron ezeket? Növényt telepítsek?
2019. okt. 20. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Onnan, tudod beszerezni a technikai eszközöket, amiket a Rozsda Sárkány nevű válaszoló linkelt, az egy akvarisztikai webáruház. Az akvaterráriumot pedig üvegesnél kell legyártatni.
2019. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
UVB lámpát ajánlok.Aljzat az kavics legyen!Úszó szigetet döntsd el hogy legyen vagy ne.És ugye vízszűrő és vízmelegítő is van/ lesz neki?
2022. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!