Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vásároltunk egy másfél éves...

Vásároltunk egy másfél éves szakálasagámát, nem akar zöldséget enni, mit csinálhanánk?

Figyelt kérdés

Megvásárlás után 2 nappal kezdet aktív lenni, viszont nem évet semmit pedig sok féle zöldséggel és gyümölccsel próbálkoztunk. Ezért vettem neki tücsköt azt egyből megette, viszont azóta sem eszik zöldséget. Próbáltam, hogy szárított lisztkukacokat tettem közé de az sem érdekelte. Nem tudom mihez kezdjek, hogy etessem. Viszont aktív mászkál ás folyamatosan nézelődik és kíváncsi mindenre. 5 napja van nálunk lehet, hogy még mindig nem szokta meg az új körnYezetet?

Köszönöm a segítséget.



márc. 21. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam betenni neki salátát, lespriccelem kicsit vízzel így nem szárad meg olyan gyorsan, aztán eszik belőle amikor kedve van.
márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értelek - a szakállas agáma 80%ban kb rovarevő - szárítottat meg kb egyáltalán nem is érdemes neki adni. Valamennyi zöldet eszik, ha eszik - de erőltetni nem lehet 🤷‍♀️ tücsköt/ csótányt kapjon a testméretének megfelelő méretben.
márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Próbálj meg élő lisztkukacot keverni a zöldbe. A felnőtt szakik egyébként több zöldséget igényelnek, mint rovart. Ha fiatalon a trehány tenyésztő/kereskedő nem foglalkozik a zöldséggel, később nehéz megismertetni velük, és ez idősebb korukra komoly problémákat tud okozni.
ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!