Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma hogy szelídítsem?

Szakállas agáma hogy szelídítsem?

Figyelt kérdés

Akárhányszor nyúlok felé belém fúj, pedig fürdetnem kellene de így nem tudom.

Kaját is pont akkor adtam neki de semmi vagy ha eszik azután is ez van.

Mit csináljak annyira szeretném hogy jóba legyek vele de így elég nehéz,kitartó vagyok.(és egyben kezdő hüllő tartó)



ápr. 2. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is érdemes megérteni, hogy a szakállas agámák természetes viselkedése lehetővé teszi számukra, hogy reakciókat mutassanak bizonyos helyzetekben. Ha az agáma beléd fúj, valószínűleg azt jelzi, hogy még nem érzi magát biztonságban körülötted, vagy hogy nem kívánja a közelségedet.


Ahhoz, hogy szelídebbé tegyél vele, időre és türelemre van szükség. Ne erőltess semmit, és hagyd, hogy az agáma fokozatosan megszokja a jelenlétedet. Figyelj a testbeszédére és a viselkedésére, hogy jobban megértsd, mit szeretne vagy mit nem szeretne tőled. Próbálj meg vele kapcsolatba lépni, de ne hagyd, hogy az érintéseid ijesztőek legyenek számára. Étellel is próbálkozhatsz, hogy pozitív kapcsolatot építs vele, de ne erőltess semmit. Legyél türelmes és kitartó, és idővel valószínűleg szelídebb lesz veled. Köszönöm a 0%-ot!

ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!