Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Télen az ékszerteknősök...

Télen az ékszerteknősök lelassulnak? Kevesebbet esznek?

Figyelt kérdés
Nekem vagy egy ékszerem teknősöm és ez lesz az első telünk, alig mozog és nem nagyon eszik, a szeme is folyton csukva van, megijedtem, hogy hátha beteg, már a szemét is nézegettem, hogy nincs e neki begyulladva, de lehet, hogy csak beképzelem, kicsit duzzadtnak látom. Van egy mocsári teknősöm is, ő már régebb óta megvan de nem volt vele eddig semmi probléma, de gondolom ő szívósabb állat. Vízmelegítő mindenképp kell a vízbe? Ha nincs attól is megbetegedhet?
2010. nov. 1. 18:43
 1/9 anonim válasza:

Igen le lassulnak és kevesebbet is esznek,nekem régebben több évig volt 2gyönyörű nagy ékszerteknősöm.

Viszont kell vízmelegítő nekik,nem emlékszem hogy pontosan hány fokos víz jó nekik.

Ha téged az megnyugtat vidd el állatorvoshoz pár ezerért megvizsgálja,és tanácsot is tud adni.

2010. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hát a hideg víztől megfázhat!:-(
2010. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Strucc ***** válasza:
Téli álmot alszanak egyébként!
2010. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a piros fülű ékszerteknősöm már 20 éves, télen sem alszik, de a hűvösebb vízhőmérséklet miatt lelassul - ritkábban is etetem ( kb. 10 naponta),és akkor sem fogad el akkora mennyiséget, mint nyáron amikor a vízhőfok 25-27 fok, melegben szinte fickándozik, és akkor 3-5 naponta kap enni.
2010. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Télen csak a kicsiknek kell a "melegebb" víz, a kifejlett példányoknak nem.
2010. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknősök télen, a levegő lehűlése miatt téli álomba merülhetnek. Viszont ha a környezet hőmérséklete nem csökken, és élelem is van, nem merül téli álomba.

A természetben általában alszanak téli álmot, mert ez szükséges a szaporodáshoz - viszont fogságban tartott egyedeknél ez el is maradhat. Amúgy ha teleltetni akarod, akkor némi tőzeget, laza földet vagy ezek keverékét egy megfelelő tartályba teszed (pl. műanyag vödör, fa láda ...), majd az állatot belerakva egy hűvösebb (5-10 C) helyre állítod (pl. pince). Könnyebben működik, ha előtte fokozatosan csökkented a hőmérsékletet. Az állatot néhány naponta ellenőrizni, kell, ha aktív, etetés szükséges.

2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Mellesleg a mocsári teknős védett állat, elpusztítása, befogása és tartása is büntetendő.
2010. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
47%
Oké lehet hogy védett állat,de szerintem semmi közöd hozzá hogy milyen állatot tart otthon.
2010. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ki beszelt itt mocsari teknosrol? :D Jezusom, legalabb szoveget ertelmezni tudnal...
2019. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!