Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kerti tóban áttelelnek az...

Kerti tóban áttelelnek az ékszerteknősök?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom, 2 kifejlett tekim van. Tavaly nyáron is kint voltak, de akkor nem mertük tovább hagyni őket, feljöttek télre. Idén viszontszeretném, ha lent maradnának. Egyébként a koi pontyok átteleltek tavaly, de tudom, hogy ez nem garantálja a teknősök túlélését.
2011. júl. 17. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A természetben áttelelnek, de nem hinném, hogy ez egy kerti tóban sikerülne nekik. A koik azért tudtak áttelelni, mert a víz nem fagyott be teljesen. Mivel a teknős víz alatt nem tud levegőt venni, ezért neki ez nem válik be. Elég kevés esélyt látok rá, hogy át tudnak telelni egy mesterséges kis tóban, főleg, ha annak környezete is ugyanilyen mesterséges.
2011. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én úgy tudom, hogy a természetben beássák magukat az iszapba, se kaja, se levegő... vagyis csak ritkán
2011. júl. 17. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a linket, itt sztem mindent megtalálsz a teleltetésről: [link]
2011. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:
itt ahol én lakom itt van egy öregember akinek van egy tava kb.10x3,5 méteres és kb80 cm mély attól nem mélyebb mert sok iszap van az alján. van több mint 70 db teknőse /sárgafülű,pirosfülű,mocsárik/ és télen mind szépen el van,nincs letakarva sem a tó, annyi hogy egy kis csövön folyik nekik folyamatosan friss víz és így nem fagy be.De ha neked full bolti teknősöd van és folyamatosan fűtött vízben volt tartva hideg vízről még csak nem is halott akkor nem valószínű hogy túl élné.talán ha évek alatt hozzá szoktatod hogy mindig egyre korábban ki ki vinni és egyre később behozni,de ha befagy a tavad télen akkor esélytelen. a hal az bírja nekem be volt fagyva télen a tó majdnem egy hónapig a halak lent voltak 1,8-1,9 méteren semmi bajuk nem volt de a teknős az más
2011. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :) Többiek? Saját tapasztalat?
2011. júl. 17. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha halak is vannak a tóba kiirtják az összeset...
2011. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dehogy irtják :D A halak ugyanakkorák, mint ők, még a fagyasztott hal-ebédjüket is képesek elcsórni. :)
2011. júl. 19. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak egy halastóban tud áttelelni mely elég mély és élnek benne akkora halak amelyeket le tud vadászni. A legfőbb pedig hogy a tónak valamelyik részén kell lennie egy forrásnak mert így ott a környékén soha sem fagy be a tó és fel tudnak jönni levegőért. Nagyobb tavaknál léket kell fúrni.
2011. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, van egy kis patak ami belefolyik, meg van szökőkút is benne. Tehát akkor táplálék is kell nekik közben? Ezt nem tudtam. Köszi
2011. júl. 21. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!