Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak ha a gabonasikló...

Mit csináljak ha a gabonasiklóm nem engedi hogy megfogjam? SoS

Figyelt kérdés
akárhányszor ki akarom venni mindig összetekeredik és már látom rajta hogy oda akar kapni ha közelebb megyek :S pedig lassan közelitem meg és hátulról de amikor már kicsit is közeledek hirtelen megfordul. pedig nyugodt is vagyok . mi lehet vele ?
2010. nov. 17. 18:52
 1/4 A kérdező kommentje:
néztem nincs vedlő időszakban és amikor nem nyúlok be akkor elvan . feltekeredik a fára meg minden . már itt van egy hete tegnap délelőtt volt az első etetése és akkor is olyan szépen evett. már irtam ki nem rég egy kérdést de ott csak azt kérdeztem mikor és hogyan kezdjem el a kézhez szoktatást . mindent ugy csináltam ahogy leirták és ahogy ajánlotta akitől vettem :S
2010. nov. 17. 18:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szereti ha hozzáérnek. Meglepő módon nem minden állat bírja, ha megfogják.

Ilyenkor szoktak védekezni - a gabonasiklók pl. marással.

Mellesleg a hátulról közeledés nem jó. Ilyenkor nem vesz észre az állat, csak ha már közel vagy és támadásnak tekinti ezt.

2010. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó igen ezt tudom h nem minden állat szereti. de mindenki kézhez tudja szoktatni és mindenkinek szelíd lesz a kígyója . és tippet kértem hogy hogyan csináljam . egyébként köszi a hátulról nem jó módszert megpróbálom előlről :D:D:D
2010. nov. 18. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak úgy lehet kézhez szoktatni, ha sokszor kiveszed, akkor is, ha ő ezt nem akarja, és a kezedben tartod minél tovább. Csak finoman. Ha el akar menni, akkor ne engedd, valameddig tartsad kézben akár akarata ellenére is. Előbb utóbb meg fogja tanulni, hogy nem jelentesz rá veszélyt, nem akarod megenni, nem kell félni tőled. Azért a terráriumból is csak óvatosan szedd ki, nehogy fájdalmat okozz neki, mert akkor bukta..

Igazából már az után 2-3 nappal, hogy hazahoztad, elhelyezted, el kellett volna kezdeni szoktatni a fönt írtak alapján.

Ha félsz attól, hogy megharap, akkor felvehetsz egy téli kesztyűt, de ezt amint nem érzed már szükségesnek, inkább mellőzzed, hogy a kezedhez szokjon. Ha le van hűlve a teste, akkor azért jól esik neki a kezed melege :)


Sok sikert!

2011. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!