Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet-e macskakaját adni a...

Lehet-e macskakaját adni a szavanna varánuszomnak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én inkább nem ajánlom... a hús benne kb. 4%, nagyon alacsony a tápértéke... Lehet, hogy sokat megeszik belőle, de csak annyira elég, hogy tele legyen a hasa. Semmi hasznos, feldolgozható nincs benne. Emellett sajnos vesekárosodást is okozhat.

Ha teheted, inkább adj neki (persze a varánusz méretének függvényében) rovarokat: tücsköt, gyászbogárlárvát, pajort, sáskát, és húsfélét: csirkemell, máj, nyak (a csontokat zúzd össze egy kalapáccsal), kaphatnak marhát is, valamint megeszik a halfélét (enyémek törpeharcsát esznek - a tüskés úszót csípd le egy fogóval, halszeletből meg szálkátlant adj), és egereket is esznek.

Nekem 2 varánuszom van, egy 1 méteres és egy 60 cm-es.

2010. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlanám. Igaz én nem ismerem a varánuszokat, de ha ők nem ehetnek fehérjét sokat akkor inkább NE adjál nekik! Én smmilyen esetre sem ajánlom, meg az macskakaja... remélem tudtam segíteni üdv:dorci :)
2010. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
NEKEM,SZAVANNAI VARÁNUSZOM VAN,1 DB:)SAJNOS MÉG NINCS PÁRJA.IGAZ,NEM IS TUDOM A NEMÉT,MERT MONDJÁK,HOGY NEHÉZ MEGKÜLÖMBÜZTETNI ÖKET:)SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI,HOGY MIÉRT PRÜSZKÖL NÉHA A VARÁNUSZOM?NÉHA RÁZZA MAGÁT,IGAZ MINDIG AKKOR AMIKOR EL VAN BÚJVA.SOSEM CSINÁLJA ELÖTTEM A DRÁGÁASÁGOM:)KÉRLEK VÁLASZOL,ELÖRE IS KÖSZÖNÖM!
2010. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Milyen engedely kell a szavanna varanusz nak?Hol lehet beszerezni es menyiert?
2010. dec. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!