Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terrárium készítése fából?

Terrárium készítése fából?

Figyelt kérdés

Szeretnék terráriumot készíteni a kaméleonomnak, viszont mivel nem túl nagy rá a keret a nagy része fából lenne. A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki mondani valamit, amivel ha lekenem a fát, nem rohad szét, viszont Aphrodite (ő a kamim) egészségére sem ártalmas.

Előre is köszi!:)


2010. dec. 7. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az OSB lapok olcsók, tartósak, és jól lehet velük dolgozni. Minden nagyobb barkácsáruházban (OBI, Praktiker stb.) lehet kapni, még méretre is vágják. Nem kell lekenni, mert a ragasztója műanyag bázisú.
2010. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az osb lap valóban jó. 1tábla 6mm-es olyan 2500ft. Az oldalát én nem kezelném semmivel...az alját max ilyen öntapadós tapétával hogy könnyebben lehessen takarítani. Sok sikert!

Nick

2010. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Egyébként nem lesz baja az osb lapoknak a magas páratartalomtól (Mindig 70%-80% között van!)? Azt hiszem megpróbálkozom vele, majd kiderül milyen sikerrel!:)
2010. dec. 8. 16:10
 4/15 anonim ***** válasza:
az osb lap penészedik
2010. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nagy a páratartalom akkor szintelen lakkal kennd le.


Nick

2010. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És az nem lesz káros az egészségére?
2010. dec. 9. 17:33
 7/15 anonim ***** válasza:

A kaméleon nem rágja a deszkát szerencsére, ezért ha a lakk megszáradt, akkor már nem káros. A parkettára is le lehet engedni, ugyanez a helyzet. Ami a káros lehet, az a lakk oldószere, de ha hagyod kiszellőzni, akkor nem árt neki. (Amikor egy leguánnak csináltunk OSB terráriumot 2*2*1,5 m-est, majdnem kiütött a lakk, mintha szipuztam volna, de miután megszáradt, jó volt neki évekig.

Ha biztosra akarsz menni, akkor használj műanyag bázisú festéket, bár szerintem fölösleges. Itt egy link arról, hogyan lehet készíteni 2200 literes akváriumot fából. Hasznos ötleteket adhat, bár a kaméleonnak nem kell ilyen stabil cucc.

[link]


[link]

2010. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem a sisakos kamcsi + 1db madagaszkári nappaligekkó nagy fa szekrénybe van, a teteje nyitott, kb 150cm magas 70cm széles, 40cm mély szekrény, az elején meg plexi lapot lehet tologatni.


[link]



Lefóliáztam öntapadós tapétával belülről oszt kész. Bírja a párát. Tapétaboltban tudsz venni olyat, vagy itt [link]

2010. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint

Egyébként mostmár máshogy néz ki, szal most van benne egy rakat "futóka" növény is mer az az egy volt, ami megmaradt és jól nő, tehát befuffattam vele az egészet.


A kaméleon és a gekkó meg jól megvannak együtt. A gekkó az szabadon van mászkál a lakásban, de a kaméleon az nem tud kimászni, mert a szekrény 30centivel magasabb mint a faágak, viszont a gekkó az okos, az be szokott menni kajálni meg melegedni ha kint már fázik. A kaméleon meg utálja ha vizet spriccelek be. Mindkettő megtanult tálból inni. Régen spricceltem őket, de már nem.

itt megy a gakkóm a falon:

http://www.youtube.com/watch?v=DbcPOAKm3r8


itt meg a kam:

[link]


csak ez már rég volt, a kaméleon tök nagy lett azóta

2010. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hja és van benne alul egy exo-terra fűtőlap, de az jó mer ha fáznak ráfekszenek az 30fokos mindig.
2010. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!