Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknős tartása? További...

Görögteknős tartása? További kérdések lent.

Figyelt kérdés
Ma kaptam kettő görög teknőst és lenne egy pár kérdésem. Mi van alattuk? Mit adsz nekik enni? Milyen növényt lehet beültetni hozzájuk? Elég az egyik oldalra világitás?
2010. dec. 23. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez szárazföldi teknős, és szigorúan védett állatok. A terráriumba gyöngykavicsot, sódert, vagy homokot tegyél, sziklákkal, sok növénnyel, amiket kis cserépbe ültetsz, hogy ne tudja kitúrni. Sokat mozog, ezért nagy helyet készíts a számára. A talajtól kb. 20 cm-re szerelj fel egy 40W-os izzót.Etetésére bármilyen gyümölcs-vagy zöldségféle alkalmas. Időnként kaphat főtt rizst, főtt burgonyát. Állati feh. pótlására lisztkukacot, keménytojást, de a sajtot, és a túrót is kedveli. Páncélja erősítésére a takarmányhoz keverhetsz A és D3 vitamint. Ha lédús gyümölcsöket kap itatásáról nem kell gondoskodni. Okt. végétől gondoskodhatsz a teleltetéséről, ami 5-6 hónapig tart. Ezalatt háborgatni, etetni, itatni nem szabad. Egy deszkaládát bélelj ki nyirkos avarral. s tedd bele a teknőst. A megmaradt levelekkel takard be a tetejét. Hűvös, +4-8 fokos pincébe tedd őt, de vigyázz, hogy a hely egér, és patkánymentes legyen, nehogy alvás közben megrágja a kedvencedet. Tavasszal a meleg hatására magától feléled. Sok szerencsét a tartásához!!!
2010. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Keresd fel, a www.teknospark.hu oldalt. Hátha ott több tanácsot is kapsz.
2010. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. dec. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek nagyon köszönöm. a harmadiknak: voltam olyan kreatív, hogy beütöttem a google-ba, de a személyes tapasztalatok mindig jobbak. Ha idegesítenek a kérdések, akkor minek jársz fel erre az oldalra? 100-ból 99 olyan jellegű kérdés, amire a google-on is kapható válasz.
2010. dec. 24. 07:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az elsőnek ne nagyon hálálkodj, gyakorlatilag virtuálisan kinyírta a teknőseid.

Soha ne rakj be porhanyós, szórható aljzatot, mint kavics, sóder, homok. Kizárólag földet, abból is vegyszermenteset.

Világítani olyan fényforrással kell, (kompakt fénycső) amiben van uvb. [link]

Ezen kívül még kell fűtő világítás, vagy egyéb terrárium fűtés, ha a hőmérséklet úgy kívánja.

Olvasgass, megéri:

[link]

2010. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kókuszrost földet vettem alájuk. Az jó. Az égőm az ilyen.
2010. dec. 26. 08:23
 7/7 anonim válasza:
Itt néz szét jó dolgok vannak: ABC Zoo
2013. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!