Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak a teknősömmel?...

Mit csináljak a teknősömmel? Seggics lécci fontos!

Figyelt kérdés

szoval van 2 ékszerteknősöm. a kissebbiknek puha a páncélja,és valószinű ,hogy tüdőgyulladása van. az állatorvos nem tud mit csinálni,mert annyira picike szegény,hogy egy szuri átmenne rajta...

kammilábban szoktam fürdetni hetente kb 3x és most jobb az étvágya. nagyon oda vagyok,és még tüsszög is...

légyszi ha ezt elolvastad ,és tudsz rá válaszolni,tedd meg! köszönöm.


2011. jan. 1. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sajnos nincs teknősöm. :s

de próbálok segíteni. :d

biztosra tudom (olvastam rengetek helyen) hogy ha egy teknős (fajtától függetlenül) puha a páncélja D-vitamin hiányra utal. :s

viszont ha nincs igazam nagyon sajnálom. van lámpája?

2011. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán tartsd jól...26-28 fokos víz, az akváriumot fedd le üveglappal és naponta szellőztesd egy kicsit, hogy cserélődjön az oxigén. A víz mélysége legyen akkora, mint a teknős páncélhossza. Adj neki vitamint, állatkereskedésekben, fressnapf-ban kapsz. Mivel etetsz? A puha páncél a vitaminhiány jele, változatosan és minőségi kajával kellene etetned. Remélem fűtő van benne és nem lóg ki a páncéljuk a vízből. A tüdőgyulladás a hideg víztől, vagy pont a nagyon melegtől lehet, mert a kinti levegő ha jóval hidegebb, akkor amikor vesz levegőt és kiül "napozni" akkor megfázik. Ezért kell lefedni az akvárium tetejét, ha nem is teljesen, de annyira, hogy menjen be egy kis friss levegő, de legyen ott is meleg. Lámpa van nekik? Az sem ártana, kifejezetten hüllőknek való, ez melegít is. Leírhatnád akkor, hogy mekkora helyen tartod őket, mekkora vízben, mivel etetsz és mennyit, mikor szoktad takarítani a vizet, és hogyan, van-e világítás és vízfűtőd.
2011. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az előző válaszolónak jó tanácsai vannak. :dd

ha ezek viszont mind biztosítva vannak lehet szó baktériumokról, akár vírusokról is.. :SSS

2011. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Leírhatnád akkor, hogy mekkora helyen tartod őket, mekkora vízben, mivel etetsz és mennyit, mikor szoktad takarítani a vizet, és hogyan, van-e világítás és vízfűtőd.


nagyságukhoz képest,igen tágas helyen vannak,a viz 3x akkora mint ő ("fekve"),az állatkereskedésben kapható kajával (van heti menü,meg nagy zacsis liszkukac.),már prováltam neki adni gyümölcsöt,de nem ették meg :S,a viztakaritás mivel nincs tisztitom heti 2x. világitás van,fütöm nincs(de feltétlenül veszek egyet). ilyen vitamincseppeket igen,adok neki.

és még,hogy milyen ennivalokat próbáljak?

2011. jan. 1. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól lehet akkor, hogy nincs fűtőd. Persze, hogy megfáztak. Vegyél egy automatát, fokozatosan vedd feljebb a hőmérsékletet. Először csak 22 fokra állítsd, majd 1-2 nap múlva emeld 2 fokkal. És ez így szép folyamatosan, míg el nem érsz 26 fokig. Ne gyümölcsöt adj nekik, hanem külön helyre (pl. vödör vagy lavór) engedj vizet, és élő halat, vízicsigát adj nekik. Ebből rengeteg táplálékot fel tudnak venni, nagyon fontos számukra, hiszen természetes élőhelyükön is ezeket eszik. Próbálkozhatsz forrázott uborkával, salátával is. Vegyél szívmixet, fehér halat (szárított), vehetsz még ezt a vitaminos tápot is, ha az nincs. Meg lehet kapni páncélerősítőt is. Etetni amúgy is külön helyen érdemes, így nem nagyon koszolódik a víz. De az első az legyen, amit írtam, hogy vegyél fűtőt.
2011. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

az nem jó, ha csak ilyen vackokat kapnak, mindenképpen kellene adnod nekik fagyasztott halat, az auchanban lehet kapni, ilyen apróbbakat is. nekem is van két éxertekim, ők ezt kapják és nagyon szeretik. a gyümit az enyéim sem eszik, de ahelyett meg z állatkereskedésben kapható vitaminos cseppeket kéne adnod nekik.

remélem segíthettem és meggyógyul a tekid...

2011. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi!

am és ha beteg,akkor meggyogyulhat szuri nélkül,igaz?

2011. jan. 1. 14:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Meggyógyulhat, de én nem vagyok benne 100% biztos, hogy a tied is meg fog, mivel soha nem volt nekik fűtés, csak rosszabbodik az állapota. De reménykedj, én a helyedben másik orvoshoz is elvinném, ilyen nincs, hogy olyan pici, hogy nem tud szurit adni neki...nem kell teljesen belenyomni a tűt amúgy sem, szal...
2011. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

budapest óbuda elérhető a számodra? ha igen:

Dr. Sátorhegyi Tamás

06-30-9770677


hívd fel, cspdálatos orvos, külön hüllőkre specializálódva

a rendes állatorvosok sokszor nem értenek a teknősökhöz, nekem így halt meg két teknősöm annó :(:(

ez a doki nagyon jó. mindig meggyógyítja a nagyon beteg békáimat is!!

irj vissza hogy jó e neked

ha nem akkor esetleg tanácsra felhívhatod, nagyon segítőkész

2011. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sajnos nem.:( vagy 6 orára lakok onnan...

légyszi irj.és köszönöm ,hogy segitetek!!

2011. jan. 2. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!