Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessük télen a görögtek...

Mivel etessük télen a görögteknőst?

Figyelt kérdés
MIvel nem tudom altatni, nem nagyon tudom h mivel etessem ilyenkor... =(
2011. jan. 6. 19:39
 1/6 anonim válasza:

[link]


Etetés, itatás


Növényevő, szabadban élő társai kizárólag kétszikű levelekkel és virágokkal táplálkoznak. Étlapjukon különféle füvek, lóhere, saláta, gyermekláncfű, lucerna, papsajtmályva, mezei katáng szerepel.


Télen is könnyen beszerezhetjük teknősünk számára kedvenc eledeleit; elég elmennünk a sarki zöldségeshez, és fejes salátát, tépősalátát, endíviát, karalábét, mángoldot, sárgarépát és cukkínit pakolnunk a kosarunkba. A keményebb zöldségeket (mint amilyen a répa, cukkíni, sütőtök) reszeljük le és úgy adjuk tekinknek.

2011. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy az első írta. A zöldségesnél ilyenkor árult cuccok mind tele vannak permetanyaggal, ami akár méreg is lehet egy kisebb teknősnek, úgyhogy nem ajánlott állandóan azzal etetni. Én is mindig megszenvednem vele a telet, néha persze muszáj venni 1-1 fej salátát, paradicsomot, uborkát a zöldségesnél. Viszont télen többször adok neki direkt növényevő teknősöknek való tápot, ez legalább biztosan nem mérgezi. Állatkereskedésben lehet kapni, bár elég drágák, de jók a teknőcnek. :)
2011. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen második, én is már vettem neki olyan tápot, csak az a baj, hogy sehogy sem hajlandó megenni...:(
2011. jan. 7. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik fajtát vetted? Beáztattad neki vízbe? Be kell áztatni, hogy jó puha legyen!
2011. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
görögsalátával vagy télifagyival
2011. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bár már több mint 1 éves a kérdés, de leírom hátha célba talál... én panelházban lakom és görögtekit tartunk, már a születésem előtt megvolt a teki, és szüleim már akkor teleltették, hozzáteszem ez még a szociban volt, igen szegényes körülmények között... 1 hőmérő kell hozzá és vállalni hogy néhány hétig fázol otthon... a fűtést letekered minimumra és ablaknyitogatással, szellőztetgetéssel szépen lassan odafigyelve napról napra egyre hidegebbet csinálsz a lakásban, mikor már eléred, hogy szinte egész nap 12 fok alatt legyen a teki akkor már semmi kaja... szépen lassan elalszik... erre az alkalomra van egy régi kiszuperált hűtőnk pici alacsony fogyasztású, itthon picit megbabráltuk hogy nagyon lassan de mozogjon benne levegő, mármint hogy szellőzzön, a hűtőben belül 4-8 fok van persze jó nagy adag széna között alszik odabent a teki nehogy a huzat az a minimális se érje és októbertől április végéig így szoktuk teleltetni... anyumék már 30 éve így tolják a teki a legjobb egészségnek örvend:) mikor bevezették a mikrocsipes rendszert gyorsan el lett neki intézve minden papír úgyhogy teleltetés alatt azért néha ráhívunk egy hozzáértő állatorvost hogy nézzen rá...
2012. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!