Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hetek óta van egy gőte a...

Hetek óta van egy gőte a vízóraaknánkban! Mit csináljunk vele? Mivel etessük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy védett állat meg minden, de mivel szedjük ki egyáltalán? És hova vigyük? Most még ráadásul víz sincsen az aknában...
2011. ápr. 29. 19:50
 1/9 A kérdező kommentje:
bocs a sok kérdésért :/
2011. ápr. 29. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!


Biztosan tiszta a víz, ha a gőte odament! Nincs valamilyen vizes terület a közeletekben? Oda el lehetne vinni. Mert szüksége van vízre. Én is 3 napja szedtem ki egy hatalmas kecskebékát, már teljesen lefogyott a sötétben. Nekünk is szoktak gőték lenni benne. A tiszta víz miatt megy oda, túrán is abból a vízből ihatunk biztonsággal, amiben gőte van, mert az szennyesbe nem megy bele.

2011. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
Lemászol, megfogod kézzel, bepakolod egy vödörbe és elviszed egy közeli vizes élőhelyre. Kell, hogy legyen valahol felétek, különben ez a példány sem kerülhetett volna oda.
2011. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
faluban lakunk szóval... habár belegondolok az a hátsószomszéd felől jöhetett ugyanis mögöttük van ilyen vizes terület... kézzel nem akarom megfogni, úgy tudom mérgező.
2011. ápr. 30. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Megeszi a szunyoglárvát, tubifexet.
2011. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tűzhasú gőtét fogtam már, oszt még élek,

csak utána kezet mostam szappannal :)

2011. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)
2011. ápr. 30. 20:09
 8/9 Platypus ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, ha megfogod kézzel. Nekem se lett még, pedig én már fogtam kézbe kb. minden őshonos kétéltűnket. Nem szabad utána a szemedhez vagy a szádhoz nyúlni, de talán még az is csak túlzott óvatosság, a gőtének nincs számottevő mérge. De ha félsz tőle, akkor vedd fel a mosogatókesztyűt. Az aknában nem valami túl jó egy gőtének szaporodási időben, és kaját se biztos hogy talál eleget. Védett állat, nemes cselekedet gőtét menteni.
2011. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagy áttelelni és tavasszal amikjor van a párzási időszak akkor vidd ki a legközelebbi tóba.
2012. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!