Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a teendő ha a teknős...

Mi a teendő ha a teknős unatkozik?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves ékszerteknősöm, és úgy látom hogy unatkozik... Az akvárium felémeső oldalán kaparászik, mászik, mintha ki akarna jönni onnan. Néha beteszem a fürdőkádba, hogy mozogjon, de azt is hamar abbahagyja. Milyen ötleteitek vannak?
2011. jan. 12. 14:48
 1/4 tetris ***** válasza:
Talán magányos! Vegyél neki egy társat!
2011. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fogják egymást bántani?
2011. jan. 12. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! A lényeg hogy méretben legyen hozzá hasonló. Az 1 éves tekid olyan 10-12cm körül lehet, ehhez hasonló méretű teknőst válassz hozzá. A fajta annyira nem lényeges. Nekem egy sárgafűlű mellett egy vöröshasú huszár van.


Nick

2011. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

nekem is van egy egyéves kis ékszerem, fél éve úgy gondoltam, unatkozik, szerzek egy társat... nem mindegy, hogy milen személyiségű a 2 teknős, ugyanis az enyémek összeverekedtek! aztán rokonomék elkérték, úgyhogy az enyém ismét egyedül maradt. remekül megvan, házilag kiépítettünk neki egy naszerű terráriumot, rengeteg terepmászási, bújási lehetőséggel, és egy kis medencével, és itt akármikor ha akar, ki be mászkálhat..:) a legnagyobb érdekessége az, hogy amikor azt látom, hogy kaparássza a terrárium falát, (úgy gondolom, ki akar jönni) és kiveszem, és leteszem mellé, sétál egyet, aztán kívülről kaparássza a terrárium oldalát, hogy vissza akar menni... (ebből gondolom, hogy szereti azt a helyet:)) sőt, egyszer szőnyegekből építettem neki egy felmászót, és séta után automatikusan felment rajta, persze aztán nem hagytam, h beleessen a terráriumba, beleraktam:) hát ez az érdekessége a terráriumának:) továbbá unaloműzésnek olyat szoktam még, h kis rákocskákat (grammarus) szórok be neki, mert imádja levadászni őket, vagy kiszedem medencéstől, és napoztatóm pár órácskát lámpa alatt.. ott nagyokat szokott nyújtózni:) meg hát rengetegszer kiveszem, h na, fedezd fel a lakást:) ilyenkor este jobban is tud aludni:)szereti, ha vakargatom a hátát, meg szoktam erőnlétiztetni is (ha felmászott egy nehéz terepen, akkor 1x,2x visszarakom az aljára, így erősödik)


Én ezeket tudom ajánlani:) de ha játszol vele, annak is örül:) mi még beszélni is szoktunk hozzá, és odafigyel:) vagy le vagyunk ejtve és visszamegy aludni:D (pl tegnap reggel)

2011. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!