Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 3,6-7 cm-es teknős mennyi...

Egy 3,6-7 cm-es teknős mennyi idős lehet kb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy a megszületés és 150 év között valahol.

Mégis melyik fajta?

2011. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ékszerteknős és Californiai tarajos teknős
2011. okt. 17. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
gyerek
2011. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jézusom-.-"
2011. okt. 21. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Ékszer akár 2 éves korára egy nagyobb tenyér -kéz méretet elérhet attól függ mekkora hyelyen tartod és mivel eteted enyém úgy csak egy tenyér méret volt még 12 évesen is haeromé egy egéz tenyér+ujjak mératre megnőtt 2 -3 év alatt.
2011. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hmm.. Akkor az enyém 1 év körül járhat... Az ékszer. Mondjuk az se mind1 mekkora tenyér :D Az ékszerem most 6 cm-s a tarajos pedig 3,5 körül jár
2011. okt. 22. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én tenyerem 10x10 cm minimálisan nagyobb az egész ujjakkal 20cm a teki olyan 17 cm lehetett 2-3 évesen.

ha nagyon pici helyen tartották akkor lehet idősebb és már nem i nő meg lehet ilyen szép nagyra.

Arra emlékszem ,hogy a pár napos az kb 10-200 ft os méretű. Gondolom nem vörösfülű ékszerteknős ,mert az már védett lett nekünk még az volt.

A tarajos már engem is érdekel megnézemm googleben egyáltalán ,hogy milyen is az.

2011. okt. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

megnéztema tarajost (vagy királyteknőst)

rákerestem mindkettőre ,de csak ilyeneket találtam

Sárgafülű ékszerteknős Kifejlett méret: 20 - 25 cm

Királyteknős(ez a tarajos)Kifejlett méret: 20 - 25 cm

úgyhogy a mindkettő még nagyon fiatal. Nagyon figyelj az étrendre ezek a szárítot dolgok nem jók én hússal etettem nyerssel. Igaz sajnos úgy 6-7 év után mert addig olyan kicsi voltam ,hogy nem foglalkoztam vele :( Ezért sem nőtt meg. Akár salátát ilyen puhább növényeket is megehet az enyém nem ette. Haverom ilyen szárított dolgokkal etette és elpusztult neki olyan 3-5 tekije egymás után amit hússal etetett az nőtt meg szép nagyra. Sajnos ezek úgy 12-14 éve történtek már ezért nem emlékszek pontosan midnenre. Piciknél lehet jobb ha mindennap eteted a növekedés miatt. A nagyokat hűllő révén elég több naponta is etetni. Ha túl szűk heylen tartanás őket akkor előfordúlhat ,hogy nem nőnek meg nagyra. Ha lehet érdemes betenni nekik egy követ amire kimászhatnak nekem besütött a nap és akkor nagyon szerettek napozni. Arra figyelj oda ,hogy télen nehogy megfázzanak ha kiveszed őket.

Állatboltokban is ahol vannak tekik néha tudnak segíteni a tartásukról. Ha azt is írtam amik nem érdekelnek akkor bocs.

2011. okt. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, ezeknek arany életük van nálam! Már ha lehet ilyet mondani egy fogságban élő állat tartására..:/ :) Tavasszal vagy nyáron veszek egy jó nagy aquterráriumot nekik, hogy kényelmesen elférjenek. Addig megnő a pici is :D Van nekik kövük persze..:D Télen nem fázhatnak meg, mivel bent vannak. Biztos nem rakom ki őket, mivel se kerti tó, se bátorságom kirakni. Kutya nem tenne jót nekik, vagy ők a kutyának :D. Természetesen húst kapnak, de nasiként szárított mütyüröket is :D Nincs panasz, hogy nem tetszene nekik ez a kajáltatás. Húsból bőségesen kapnak, aztán 1 nap szünet, másnap kevés száraz kaja, aztán pedig megint hús. Ha találok gilisztát a nagyobbnak oda adom, de az nem eszik utána pár napig. Eléggé hízlaló nekik a giliszta. Nyáron sáskával etettem a sárgafülűt :D Meg léggyel, szúnyoggal. Amit megfogtam :D Természetesen folyamatosan figyelembe veszem a természetes kajájukat. Ezért nem adok sok nasit nekik.. Nincs végülis szükségük rá, de van mikor nincs erőm halat vágni nekik, ekkor adom nekik a szárazat. Egyik se beteg, se szemgyulladás, se páncél puhulás. Majd kicsattannak az egészségtől és persze az energiától :D. ;) Túl sokat alszanak a "napon" :D..
2011. okt. 26. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen gilisztát kifelejtettem enyémnek nagyon ritkán mesztelen csigát is adtam még mikor kertesben laktunk

a megfázásnál arra gondoltam ,hogy rájuknyitni az ablakot télen mikor kint rohangásznak a szőnyegen vagy a kövön sütkéreznek.

Úgylátom nálad nem valószínű ,hogy jobb gazdájuk lehetne!

2011. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!