Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez normális dolog télen az...

Ez normális dolog télen az ékszerteknősöknél?

Figyelt kérdés
Vagy egy sárgafülű ékszerteknősöm és egy királyteknősöm. Telente azt vettem észre, hogy kevesebbet úszkálnak, alig esznek (heti egyszer). Ez normális viselkedés? Egyébként egészségesek, a páncéljuk kemény, semmi gond velük.
2011. jan. 13. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyém detto,ugyanez minden télen.
2011. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem 2 királyteknősöm van és ők is ezt csinálják.Mindig attól félek, hogy betegek, de semmi bajuk szerintem.Mintha fáznának pedig van melegítőjük.
2011. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Normális. A természetben telelni, szoktak, a kedvezőtlen körülmények miatt. Ilyenkor lelassul az anyagcseréjük, keresnek egy megfelelő helyet és nyugalomba vonulnak. A lakásban ezt nem tudnak bevackolni, viszont az anyagcseréjük ilyenkor is lelassul, ezért esznek kevesebbet.
2011. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemtudom...nekem sárgafűlű ékszer van meg egy vöröshasú...és ugyan olyanok mint eddig. Az étvágyuk hatalmas. a vízhőfokot mondjuk tartom állandó 24-25fokon télen is. De ezek pörögnek mint a búgócsiga.

Nick

2011. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már megnyugodtam :)
2011. jan. 14. 09:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem tudjuk tartani a hőfokot csak pl 20 fokon-szobahőmérsékleten-,mert nincs fűtés ,akkor lelassulnak?De nem fáznak meg?
2011. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!