Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért ássa be magát a görög...

Miért ássa be magát a görög teknősöm a tőzeg alá?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy teleni akar, amúgy nincs semmi baja, rendesen eszik stb.Van neki lámpája is úgyhogy hidege sincsen. Vagy csak az ösztön a telelés miatt?
2011. jan. 25. 18:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Még pici, 7 hónapos.
2011. jan. 25. 19:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit csináljak? Kivegyem alóla?
2011. jan. 25. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha amúgy normálisan viselkedik, akkor hagyd.
2011. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a hidegtől kezdenek el telelni, elég jól működik a biológiai órájuk ahhoz, hogy tudják, mikor van tél.


Lehet, hogy ez hülyeség, de azt is elképzelem, hogy pont azért, mert fiatal, 1 évnél fiatalabb, így jobban érzi még, hogy mikor van tél. Meg alapból telelnek, tehát ahhoz szoktatni kell, hogy ne aludjon télen.

Viszont ha hozzászokik, akkor már nem is szabad teleltetni, mert veszélyes. úgy viszont nem tud majd szaporodni.

2011. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha minden nap eszik,semmi gond.
2011. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én magam is Szárazföldi Görög teknőst tartok. A teknőseim is elássák magukat, de néha úgy hogy azt se tudom melyik részben vannak az akváriumnak. Ne félj nem fulladnak meg! Szeretik elásni magukat. Amíg elő nem bújnak a föld alól addig hagyd őket nyugodtan aludni, maguk felkelnek esznek/isznak. Nekem szokott is olyan lenni hogy az egyik alábújik a földnek a másik meg nem látja és simán átmegy rajta, nem lesz ettől se baja! :) Remélem tudtam seígeteni! ÜDV: Dorci 13/L
2011. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. az én teknőseim most 7 hónaposak.A hosszuk 8,5cm. Ja és lámpa legyen, meg alattuk fűtőszűl,legalább napközbe érje el a 25-30°C-ot a hőmérséklet a terráriumba, estére elég a 20-22°C is, de annál kevesebb ne legyen! Ivóvíz mindig legyen előttük! :) Dorci.
2011. márc. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!