Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol tudom nyilvántartásba...

Hol tudom nyilvántartásba vetetni ajándékba kapott felnőtt,5 éves görög teknőst? Papírok beszerzése, chip beültetés stb. érdekel.

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

már miért kellene?

egyébként pedig az állatorvosnál érdeklődj, az tudja maximum de nem biztos hogy mindegyik meg tudja

2011. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz, de engem a papírok érdekelnek elsősorban, mert védett állat! Nem tudom,h. milyen évjáratú állatok tartoznak bele a kötelező igazolási eljárásba.
2011. jan. 28. 09:19
 3/8 Platypus ***** válasza:
Ha alapból nem adtak hozzá CITES papírt, akkor bajosan lesz legális a teknősöd. A papír nem valami engedélyféle a tartásához, hanem azt igazolja, hogy fogságban szaporított, azonosítható állat. Ha mindenféle papír nélkül kaptál egy állatot, akkor sehogy sem tudod bizonyítani, hogy nem illegális, vadon fogott példány.
2011. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sejtettem. Legalább le lenne szabályozva, h. a törvény életbe lépése előtti példányokra, ne vonatkozzon ez a procedúra. Gyakorlatilag lehetetlen legalizálni egy ilyen teknőst?! Mi lesz velük? Nem cserélhetnek gazdát?
2011. jan. 29. 09:13
 5/8 Platypus ***** válasza:
Legálisan nem lehet egy ilyen állatot sem eladni, sem tartani. Elvileg elkobozzák. Gyakorlatilag nem történik semmi, hacsak a szomszéd fel nem jelent. A Washingtoni Egyezmény 1973-ban jött létre, azóta kötelező ez a papírozás. Elég régóta halogatták a kedves előző gazdák.
2011. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Még nincs nálam a teknős.Ezek szerint nem is lesz.
2011. jan. 30. 19:31
 7/8 anonim válasza:
5 éves felnőtt görögteknős??:) 8-10évesen lessz ivarérett.
2011. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lényegtelen, ebben az esetben a pontatlan megfogalmazás. Nem szaporítani akartam, csak egyszerűen tartani. A tartását tekintve, nem olyan kényes, mint a 0-1 éves példányok, erre akartam utalni. Itt a származási hely igazolása a lett volna a lényeg.
2011. febr. 19. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!