Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 2 éves teknőst milyen...

Egy 2 éves teknőst milyen sürüséggel kell etetni? És mekkora adagot kell adni neki? Mert az enyém nagyon követeli, hogy kaját kapjon. Mindig csak enne. Jó ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1éves sárgafülű és egy 3éves vöröshasú huszár van és én nem olyan rég tértem át a minden másnapi kajáláshoz, de lassan tervezem a minden 3. napot. Nem írtad h hány naponta szoktad etetni de ha eddig minden nap akkor először a minden másnapra térj át egy ideig. A kaja adagja meg maradjon az amit szoktál neki naponta adni. 5-6évesen már elég lesz heti 1x 2x etetni. Addig úgy szép fokozatosan lehet csökkenteni a hús adagját és fokozatosan növelni a gyümölcs, zöldséget.
2011. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem írtad, milyen teknősről van szó. Vízi, szárazföldi, esetleg tengeri-bár ez nem valószínű. Naponta, kétnaponta éremes adni neki(k),amennyit kb 10-20 perc alatt elfogyaszt. Szárított rák, hal szív-mix, élő,fagyasztott hal, krill, stb. Érdemes a páncélját is ellenőrizni, nem puhult, estetleg töredezett, fakó színű-e. És persze a megfelelő tartási hőmérséklet, fény is jelentős szerepet játszik benne, mennyit eszik a teknősöd. De egy biztos, ha ilyen jó étvágyú, akkor valószínű, hogy jól érzi magát, és jól is eteted.
2011. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!