Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon szabadon tartása?

Kaméleon szabadon tartása?

Figyelt kérdés

Tapasztaltabb terratista vagyok és éppen egy kaméleon beszerzésén gondolkozom, olvastam egy írást itt gyakorikérdéseken és azt szeretném megtudni, hogy ez így kivitelezhető e, hozzáfűznétek e valamit még.


Egyébként, nekem amikor volt kaméleonom - tapasztalt terraristaként már - akkor én a következő módon tartottam /itthon van az irodám, nagyrészt itthon vagyok, szóval ez ilyen feltételek mellett jött létre - és nem volt egyszerű/


Szóval vettem egy jó méter magas nagyon sűrű lombos ficust /a szép, erősebb ágú, egyszerű fajtát/. Ezt áttettem egy szép nagy fa kaspóba, virágföldbe ültettem, a maradék helyen tőzeg, ide ment bele egy 15 W-os főtőszál, majd rá duzzasztó agyag ( ez lehet bármi, ami jól tartja a nedvességet) és utána fenyőkéreg. A növény fölé, olyan 30 cm-re tőle, egy 30 W körüli spot lámpa függőlegesen, úgy hogy az egész lombkoronát érje, de azon kívül ne világítson (nap hatás). Itt a beruházás összege kb 5000 ft volt. Ezek után napi többszöri spricceléssel (mivel nagyon sok levele van a ficusnak) a páratartalom igen jól tartható, az alján a duzzasztó agyag és a tőzeg is sok vizet tart magában, amit a fűtőszál miatt folyamatosan párologtat, DE ellentétben a terkókkal, sokkal jobb a szellőzése az egésznek, sokkal természetesebb. Az állatnál izgultam, de hát beigazolódott...minek menne el innen a kaméleon. A fölldön nem szeret mászni, az ágakon meg eleget kalandozhatott, de a növényt egyszer sem hagyta el. Az utolsó momentum, az etetés. Két ág közé beraktam egy kis cserép alátétet (műanyagot) a viaaszmolyt, gyászbogárlárvát ebbe bele, ő pedig levadászta, a tücsköket meg betettem az ágak közé -egyesével- és mire azok észbe kaptak volna (előtte kicsit azért hűtőbe kell tenni) már meg is ette őket. Természetesen így a csótány ki volt lőve, de ez nem akkora probléma szerintem.


Ezt a tartásmódot NEM ajánlom kezdőknek, de mindenképp kivitelezhető, a 3 éves korában elhunyt állatomról pedig elmondható, szép élete volt szerintem.


Még annyit hozzátennék, hogy felszereltem egy automatát a növény mellé, ami óránként 10 mp-ig spriccelte, amikor elmentem otthonról, és hasonlók, ez egy kis teljesítményű motorból állt, és egy kerti szórófejből kialakított spricniből, de ez nem létszükséglet.


2011. febr. 27. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a tartásmód SENKINEK nem ajánlott. Emberünk skót lévén spórolt, és erre büszke, holott szégyen, hogy kockáztatta az állat biztonságát pár tízezer miatt. A terkó ugyanis nemcsak azt akadályozza meg, hogy az állat elmásszon, hanem azt is, hogy más bemásszon hozzá, védi az állatot. A szellőzésre vonatkozó megjegyzés nonszensz. A jól kialakított terráriumban az üvegnek fontos szerepe van a levegő mozgatásában. Pont, mint a számítógép, ott is meghatározott irányba megy a levegő, ha leveszed az oldalát már rosszabb a hűtés. Továbbá a zárt környezetben sokkal jobban szabályozhatóak a körülmények.

Lehet szabadon tartani kaméleont? Lehet, szobákból is szoktak egyesek "terráriumot" kialakítani, speciálisan erre a feladatra átalakítható és tökéletes. De egy nappaliban, amit éppen másra is használunk, bárki, bármi bemehet, kimehet nagy felelőtlenség kaméleont tartani.

2011. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam a lámpa drótján, felmászott a szekrény tetejére, és ott beült a virágok közé a cserépbe. Pedig a terráriumba is van növény oszt mégis jobb tetszik neki a szabad élet, a magasság, a sűrű növények. Pedig fent még lámpa se volt, de ezt nyáron csinálta, amikor úgyis volt itthon vagy 30 fok.


Aztán oda dobáltam be a tücsköt egy ideig a cserépbe. A fele meg kiugrott szanaszét a lakásban. Marha jó volt :)

2011. márc. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!