Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jól tartjuk a terráriumi...

Jól tartjuk a terráriumi állatainkat?

Figyelt kérdés

A minap merült fel bennem egy kérdés, amikor a terráriumom elhelyezéséről gondolkodtam. A lényeg, hogy egy kaméleon él benne, napközben ugye megvan a megfelelő hőmérséklet, talajfűtő lámpa, viszont éjszaka gyakran lehűl az idő az előszobában, ahol a terkó van, akár 18-20 fokra is. Ezért eddig volt benn neki egy kicsike talajfűtő, ami a terkót azért normális hőmérsékleten tartotta. Viszont utána olvastam, sé ezeknek az állatoknak termsézetes élőhelyükön akár 15 fokig is lecsökkenhet a hőmérséklet éjszaka.


Szóval a kérdésem, valaki tartotta már hasonló körülmények között, tehát nappal a jó meleg, este meg a viszonylaghideg, vagy senki nem mert még ilyesmivel próbálkozni?


Én nem fogom megtenni, az biztos, csak ha valaki garantálja hogy nem lesz baja, tapasztaltabb terrarista, hasonlók, mert igazából az, hogy éjjel is 22 fokon tartom a terkót, havi szinten kb 300 Ft plusz, tehát ez meg nem akkor összeg, hogy kockáztassam a kamimat.


2011. febr. 28. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a viszonylag kis hőmérséklet ingadozást jól bírják semmi baja nem lesz neki mint ahogy írtad is a természetben még jobban lehűl(het) a levegő!
2011. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem merem 24 foknál kevesebbre éjjel, de azt jól bírja.

Szerintem a fűtés nem mérvadó, árban, mert a kajája most nálam már olyan havi 5ezer Ft, ha összeszámolom, ugyanis heti 60db nagy barna tücsköt simán benyom, és nem dagadt, csak jó nagy már. 2-3 éves lehet. A pontos életkorát nem tudom.

2011. márc. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!