Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görög teknősöm mindig a...

A görög teknősöm mindig a lámpa alatt sütkérezik miért?

Figyelt kérdés

Nem nagyon aktív most került új terráriumba és ki se jön a lámpa alol A hőmérséklet a lámpa alatt 30 C fok körül van érthető h szereti a meleget de az előző helyén nem volt ennyire lusta:) és nem is volt ilyen jó hőmérséklet

A terrárium többi részén középen 26 a lámpázott terület ellentétes oldalán 20 22 C fok (ide raktam a búvó helyét és a kaját meg az itató tálat) többet kéne lámpáznom vagy nagyobb izzót kéne használnom jelenleg 50 wos van beszerelve előző helyén 35wos volt még egy info h eléggé nagy a páratartalom lehet ez a gond még nem szereztem be pára mérőt de hamarosan az is sorra kerül

a segítségeket előre is köszönöm :)


2011. márc. 6. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1) tanulj meg központozni, sokkal érthetőbb lesz utána a mondandód.

2) ha a teki a melegben érzi jól magát, hát hagyd ott. Ha zavar, akkor rakd messzebb a lámpát, vagy rakj be kisebb teljesítményűt, vagy valami, esetleg kérdezz szakembert. (Nem, a gyakorikerdesek.hu-n nem szakemberek fognak neked válaszolni, csak olyan laikusok, mint én.)

2011. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És figyelni fogok a helyes megfogalmazásra. Amúgy nem szakértői hozzászólást vártam, csak gondoltam hogy mások kedvence is viselkedett hasonló kép.
2011. márc. 6. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is görög teknősöm van. Az akvárium váltás talán egy kis megszeppenést hozhatott számára, de ez nem valószínű. A meleget mint már biztos tudod szeretik, és az akváriumban a külön 'részre osztott' hőmérséklet neki jó, mert hogy így tudja változtatni a hőmérsékletet. De ha ott szeret lenni akkor ott marad :) az enyém is szokott sokáig sütkérezni. De meg ha olyan lámpa akkor még jót is tesz a kis páncéljának. A páratartalom igen fontos mert ha nem elegendő a páratartalom az akváriumba a teknős bőre elkezd 'viszketni' neki és harapdálja. Remélem tudtam valamit segíteni. ÜDV: Dorci
2011. márc. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!