Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Szárazföldi Görög teknősöm...

A Szárazföldi Görög teknősöm mikor pisil, akkor miért jön még mellé még ilyen fehér folyadék?

Figyelt kérdés
Szóval, mikor pisil a teknősöm ilyen fehér színű folyadék jön még mellé. Ez normális vagy esetleg valami betegségnek az előjele? Légyszíves olyan írjon már ide aki ért is hozzá, mert tudom hogy néhányan csak találgatnak és többnyire rosszat. Előre is köszönöm ÜDV: Dorci 13/L
2011. márc. 12. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A fehér folyadék szerintem húgysav nevü anyag, adj neki több zöldet, és kevesebb állati eredetü tápot.

Tiszta üveglapra helyezve gyüjts a fehér anyagból, mikroszkóp alatt, (pl. suliban) fénytörő éles kristályokat látsz 40-100x nagyításnál, kérj a kémiataárodtól 5%-os NaOH oldatot, azt cseppentsd rá, feloldódik-e? Ha igen, írj, és mondok többet, de egyenlőre ennyi.

2011. márc. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beírtam a gugliba: teknős vizelet és az első találat magyarázatot ad a kérésedre.



[link]



"A vese által kiválasztott vizelet egy része nem folyékony, hanem fehér, sok húgysavat tartalmazó pép. "

2011. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. márc. 12. 09:15
 4/5 Platypus ***** válasza:
A hüllők vizeletében teljesen normális a szilárd húgysav jelenléte. Ez a szárazsághoz való alkalmazkodásuk eredménye, a húgysav rosszul oldódik a vízben, kikristályosodik, így vízpazarlás nélkül le lehet adni. A madarak ezt olyan szintre vitték, hogy nem is pisilnek folyékonyat, lásd tyúkxar.
2011. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz, kösz :)
2011. márc. 12. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!