Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tegnap kaptam az ékszerteknőse...

Tegnap kaptam az ékszerteknőseim, mikor lehet őket kivenni az akváriumból és úgymond "játszani" velük? Vagy ez teljesen mindegy?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
az ékszer teknősök benne van a nevükben "ékszer" azaz törékenyek nem lehet velük csak úgy játszani
2011. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Játszani nem fog úgysem, max menekülni :)
2011. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ja, kedves barátom! Véletlen se bántsd! A hüllők, ők hüllők; nem kedvelik az emberi "játszadozást".

A hüllőkkel úgy "játszunk", hogy nagyon közel megyünk a terráriumához és figyeljük őket.


Ja, igen; és az ékszerteknős nem "akváriumi" állat, hanem akvaterráriumi". Ha nem helyezed át, rövidesen elpusztul. Gondolj már bele... hol pihen? hol napozik? hol alszik?

Nem az eredeti lakóhelyét kellene szimulálni? És szerinted a vízben él az ékszer teknős?

Aztán szegény halakról már ne is beszéljünk, meg arról az iszonyat mennyiségű fekáliáról, amit egy teki termelni tud... és hogy az milyen gyorsan bomlik... akváriumban...

A képzetlenekből élnek (jól) az állatkereskedők, akik még egy könyvet, de még a netet sem böngészik át, mielőtt állatot kezdenek tartani... Szegény teki! Remélem, könnyű halála lesz...

2011. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

jézusom te hány éves vagy? a teknőssel nem szokás játszani -.- ha játszópajtást akarsz, kérj kutyát pl...

az ékszerteknős meg egyébként rohadtul agresszív, meg akarod fogni és leharapja az ujjadat. najó, kicsi korába még csak szeretné, de ha megnő, lehetetlen megfogni, max védőkesztyűbe...

2011. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nekem 11, lassan 12 éves a a vörös-fülű ékszerteknősöm. Amikor megkaptam még én is kicsi voltam és persze játszani akartam vele. Már az első nap kivettem volna az akváriumból és meg is tettem volna, ha nem féltem volna annyira. 1-2 hét héten belül minden nap kivettem, órákat volt szabadon. Beszéltem hozzá, a kezembe vettem, simogattam a fejét. Volt olyan is, hogy velem aludt. Soha nem lett semmi baja. Mostanra már annyira megszokta, hogy minden este ki akar jönni az "akvaterráriumából". (Mellesleg én is akváriumnak nevezem attól függetlenül, hogy van száraz terület is benne.) Kiteszem a szobámba és mindent bejár. Amíg kicsi volt sokszor elbújt, de most már, hogy nagyobb nem bujkál, inkább felfedez. Ha valaki vendégségbe jön, le se lehet lőni. Lehet, hogy hülyeség, biztosan sokan hülyének is néznek, de szerintem ennyi idő alatt szocializálódott.

A szomszédom teknőse 2 éves. Soha senki nem szól hozzá. Etetik, meg néha felkapcsolják neki a villanyt. Nyáron mi szoktunk rá vigyázni. Az élete abból áll, hogy a köve alatt gubbaszt. Gyakran nem is eszik. Egyszer Összeeresztettük a miénkkel. A miénk odament hozzá, de ő csak összehúzta magát.

Véleményem szerint nyugodtan kiveheted, "játszhatsz" vele, de persze nagyon vigyázz rá! Ők is érzőlények. azt hiszem legalábbis.

2011. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiveheted őket, de azért ne sokáig, max naponta 1órára. Amúgy a "játék" alatt ha azt értetted, hogy kiveszed őket és hagyod, hogy szaladgáljanak és figyelsz rájuk, akkor no problem.
2011. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy pirosfülü ékszerteknősöm van és én is "akvaterráriumban" vagy miben tartom de én csak akváriumnak hívom.Az én Tekim nagyon lusta folyton csak a vízben van és csak akkor megy ki a szárazföldre ha kaját kunyerál (egész nap csak enne :) ) Én úgy szoktam vele játszani hogy kiveszem és beszélek hozzá meg simizem és néha leteszem had menjen (ijenkor persze szalad mint a veszet) és naponta töbször is kiveszem mert szelideb lesz. Mivel az enyém kisfiú néha fujkál is vagy mit csinál mert mást embertől fél tehát ajánlom még hogy ne csak te "játsz" vele hanem probálj más családtagodat is belevonni hogy őket is szokja. :)Jó játékot :D


Ui: Aki azt írta hogy nem kell a teknösökkel játszani az nagyon tudálatlan mivel igenis kell mert ha még kicsi és nem veszed kézbe és simogatod meg hagyod futkosni naponta töbször 5-10 percet akkor bizony mikor már nagy lessz a közelébe se tuc menni mert megharap.

(Bocs a helyesírási hibákért)

2011. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az "akvaterráriumos" okostojásnak üzenem, hogy nekünk 2db teknősünk van, és normális akváriumban élnek boldogan és egészségesen már 7 éve.Persze van egy kis szigetük, de csak néha-néha mennek ki, hetente 3-4 alkalommal.

Amúgy lehet velük játszani, de nem durván, nagyon aranyosak, szeretik ha kivesszük őket.

2014. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!