Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem az ékszerteknősö...

Mivel etessem az ékszerteknősömet?

Figyelt kérdés

Mivel etessem a kis teknőst, mert amekkora hal "kellene" neki, nem tudok beszerezni jelenleg :/ És hát a halasnál a kishal eléggé nagy lenne egy "bébi" teknősnek szerintem :/ Nem szeretném, hogy az legyen, hogy feldarabolom neki kis kockákra rászokik és nem akarja majd megenni a kisebb élő halat vagy fagyasztott egész halat :/

Amúgy tényleg úgy van, hogy ha új helyen van akkor nem eszik 2-3 napig? Mert ma hoztam őt el a kereskedésből *-)


2011. ápr. 28. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
nos nekem régóta van tekim és én tekinek szánt eledellel etetem főleg mert nem szeretik a husith de kell a fehérje azonban a nagy halat ne darabold el nagyon csak akkorára mint a feje (nyakkal együtt) enyéim megesznek mindent ami nem nagyobb a fejüknél és adj neki mindenképpen zöldséget és vagy gyümit amit szeret nálam a sali és a kákics (pitypang, gyermek láncfű) kelendőbb de imádják a friss lóhert is (kedvencük)...de megeszik a kutya,macska kaját is minden formában...
2011. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja és 6 évesek a tekiim és nem nekem mikor vettük őket (2-en vagy többen jobban érzik magukat és nem kell félni ha nincsen homok nem párosodik...) ettek azonnal ...

jó tekizést!!!!

Ui: nyáron tedd ki öt(ket) a napra csak legyen valami árnyék és nap is az úsztatójában (mi gyerekmedencébe rakjuk ki őket és egy fa lapot teszünk rá félig árnyéknak...)

jó teknősözést és sok vidám évet vele(ük).I. :D

2011. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja és ne etesd minden nap...

Én ha csak kaját eszik akk csak 2 naponta etetem és ha mást is kap mondjuk sok halat vagy valami kutya kajit akk 3-4 naponta az élelem mennyiségétől függően...

2011. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem értelmezted át a kérdést :D

És nem etetem más állat eledelével, nem egészséges egyáltalán... :/ Legalább is én úgy tudom, de ha te azzal eteted őket legyél boldog, hogy nincs bajuk és szeretik:) amíg kicsi nincs szüksége annyi gyümölcsre inkább a hús dominál:) Vagy csak a barátom teknőse ennyire finnyás, majd kiderül :D :)

De azért köszi a válaszokat;) Csak nem tudtam meg az amit szerettem volna :/ de azért köszi

2011. ápr. 28. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy hete vettem kettő kis teknőst. Tényleg nem ettek napokig, az egyik 2 nap után kezdett, a másik később. Már hülyére aggódtam magam, de szerencsére van annyi esze, hogy nem halt éhen. :)


Én Sera Raffy... nem tudom tovább a nevét, szóval bébiteknősöknek való tápot adok nekik (pár szemet csak, mert otthagyják), ilyen szárított halból tépkedek darabokat, még az is nagy nekik, de ők is tovább tudják tépni. Kapnak szív-mixet, és ma ettek először szárított kukacot. Én majdnem hánytam, ők meg tök boldogan úszkáltak vele, kilógott a szájukból... :)


Azt olvastam, hogy célszerű őket egy külön tálban etetni és olyankor melegebb legyen a víz az átlagosnak, mert akkor gyorsabban emésztenek és rögtön belepottyantanak a vízbe (így nem koszolják össze annyira az akváriumot).


Reggel és este etetem őket, a vizük 26-27 fokos és teszek bele szintén Sera márkájú páncélvédő cseppet.


Na, én most leírtam mindent, ami eszembe jutott, válogasd ki, hogy mire voltál kíváncsi.:) Egyébként szerintem azért, mert most darabolod neki, később attól még meg fogja enni az egész halat, elvégre a szája is nagyobb lesz. :)

2011. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és amit a legjobban bírok bennük, hogy kézzel is esznek! Ha túl nagy darabot téptem a halból, akkor fogják az egyik kezükkel, hogy ők is tudjanak belőle tépni! Utána meg megtörlik a szájukat! :D :D
2011. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 N.Zalán válasza:
Míg kicsi igen kényes.nekem kettő is volt.Lehet neki venni kis külön fakkos tálcán elvileg akár melyik kisállat boltban apró finomságokat.PL: szárított kis rákok,szárított lisztkukacok,szív mix,színes kis pufi ami páncél erősítő szárított kis halak.Ha nagynak találod a falatokat sebaj nyugodtan tépkedd össze neki.Egyébként ha most került hozzád lehet nem fog enni pár napig mert új neki a környezet.De ne félj hamar megszokja meg téged is.Az enyémek csináltak olyat hogy míg én nyaralni voltam az anyukámra bíztam őket és képzeld nem fogadták el tőle a kaját.De sokáig bírják kaja nélkül is.Ha nagyobb lesz foghatsz neki zsebpecával snecit ha megpucolod neki és darabokra vágod nagyon fog érte szeretni.Jó ha rászoktatod arra hogy a kajálás nem a helyén fog zajlani hanem ilyenkor tedd egy ugyan olyan hőmérsékletű vizes lavorba vagy bár mibe amilyen a terráriumában van és ott adj neki enni.Ez segít a vizét tisztán tartani és nem kell sűrűn cserélned.Jó tekizést.
2011. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Jelenleg a helyén etetem, mert így is még össze húzza magát meg elbújik, ha közel vagyok hozzá:) De a következő etetését szerintem már másik helyen lesz, elvégre csak ma meg tegnap evett :) Nem vagyok még elkésve :) És szárított halat én semmiféle képpen nem adok neki ameddig naponta kap kaját, mert nem szeretném hogy vitamin hiányos legyen, mint a párom teknőce :/ :)
2011. máj. 1. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!