Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel tehetném "érdekesebbé"...

Mivel tehetném "érdekesebbé" a teknőseim életét?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén hangzik (:D) de úgy sajnálom őket... 2-en vannak egy nagy akváriumban. És mást se csinálnak, csak alszanak, esznek, úszkálnak. Nem unják ezt meg? Nyilván egy tóba nem fogom őket beledobni, de valamit nem lehetne velük csinálni, ami tetszene nekik és amit élveznének? Köszi :D (Légyszi a gúnyos stb megjegyzéseket tartsátok magatokban -.-)

16/L


2011. ápr. 29. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a teknősök élete ilyen. Én azért vettem kettőt, hogy ne unatkozzanak, erre egymásra se bagóznak, messziről kikerülik a másikat. Néha kíváncsiskodnak, mikor ott vagyok, kidugják a fejüket és csak bámulnak. :) De lehet, hogy egy jobban hozzáértő tud valamit ajánlani.
2011. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokkal többet az én teknőseim se csináltak, de engem is izgatott ez a kérdés egy időben. :-)

Én azt találtam ki, hogy néhány naponta másik posztert állítottam az akvárium mögé, és megfigyeltem, hogy van amelyik előtt gyakrabban úszkáltak, meg lebegtek és nézegették stb.

És rendszeresen hallgattam velük mindenféle zenét, amelyiknél nyugtalanok lettek azt később nem tettem be, de volt amire pl rövid idő alatt bealudtak :-) . gondolom ez kellemes lehetett nekik.

Néha eső után kivittem őket a gyepre és bőszen mászkáltak össze-vissza, de később megtudtam, hogy ezt nem szabad, mert összeszedhet fertőzést, vagy megfázhat.

2011. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk akkor guvadtak ki a szemeim, mikor a kereskedésben megláttam 8-10 felnőtt teknőst egy kisebb akváriumban összezsúfolva. Persze bent voltak a sarokban, hogy mindenki a kicsiket vigye. Na, szerencsétleneknek aztán tényleg semmi szórakozásuk, csak nyomorognak ott. Lehet, hogy veszek még egyet, ha lesz helyem, az összeset sajnos nem tudom megmenteni. :(


első voltam

2011. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam egy teknős van, szabadon a lakásban (ékszerteki). Építettem a terráriumához egy kis rámpát, így bármikor vissza tud menni. Mondjuk ő már öreg, 20 éves múlt, tehát csak hetente egyszer kap enni, nem is szokott bemenni a vízbe, inkább mászkál a lakásban, napozgat a csempén. Meg mászkál utánunk, szeret ott lenni, ahol esemény van :) Ha a tiéd még kicsi, ezt nem lehet megtenni, mert könnyen be tud bújni olyan helyre, ahol beszorul.


Ha van lehetőséged, építhetsz nekik egy kis kerti tavat is. Illetve színesítheted az étkezést némi élő kajával.


De ez igazából mind csak a saját megnyugtatásodra vannak, mert a tekik nem unatkoznak, nem intelligensek annyira, hogy tudjanak. Tökéletesen jól érzik magukat a terráriumban, ha jó a hőmérséklet, ha nyers hallal eteted őket, illetve ha megfelelő méretű a helyük.

2011. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én nekem 1 teknsöm van(ékszer és lány)

és vettem hozzá 2 halat(guppit)

és tök jól elvan velük és nemis eszi meg őket.

meg most szült a nőstény guppi 7 kicsi halat :)

2011. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!