Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon számára tudom így...

Kaméleon számára tudom így tartani a megfelelő hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
JBL ReptilSpot Neodium Spot Light 40W és egy 3.5 méteres 15W-os fűtőkábel.A fűtőkábel éjjel-nappal menne.A lámpát csak nappal használnám.
2011. máj. 21. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegyél be mellé egy pulcsit, ha fázik felveszi.
2011. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De gyökér vagy! :)
2011. máj. 21. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze.


Lámpa az kell mindenféleképp. Nekem Repty Glow 5.0 van, de amit te írsz azt nem ismerem, attól függetlenül lehet hogy jó, itt az a lényeg, hogy UV-B sugarat is nyomjon. Ha rá van írva hogy tudja, akkor jó.


Tegyél be egy hőmérőt, és csinálj 28-30 fokot.

Nem kell túlfűteni sem az állatot.


A fűtőkábel önmagában is olyan 28-30 fokot csinál, úgyhogy az is jó, de pl a sisakos kaméleon szereti ha éjjel egy kicsit lejjebb megy a hőmérséklet, akár 24 fokra.


Nyáron nem is kell sokat foglalkozni a fűtéssel, nálam most alapból 27 fok van a lakásban, pedig éjjel van.

Ebben a kánikulában a talajfűtő sem biztos hogy kell, mert lehet hogy a lámpa már felfűti a terráriumodat, ezt én nem tudhatom, mert nyilván attól függ hogy mekkora a terkó, de ha beraksz egy hőmérőt, egyből látod hogy mi a helyzet.

2011. máj. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

UV-A és UV-B-t is nyom.A terkó az 70 széles,70 mély és 160 magas.Gondolom akkor felfűti aztis kellően,hátterezett szóval még szigetel is.

Köszönöm a válaszod!

2011. máj. 24. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!