Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen gyakran adjak hust az...

Milyen gyakran adjak hust az ekszerteknosomnek?

Figyelt kérdés
penteken kaptam egy kicsi ekszerteknost..nagyon szeretnek vigyazni ra ugyanis volt mar egy 3,5 evig es nehany honappal ezelott meghalt:( nem tudom mit csinaltam rosszul ezert kerem a segitsegeteket hogyy etessme hogy jo legyen?
2011. máj. 24. 00:34
 1/8 anonim válasza:
hetente egyszer halat!annyi elég más húsra nincs szüksége.
2011. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az ékszerteknős ragadozó. Ez nem azt jelenti, hogy húsevő. Tehát nem lehet párizsival, sonkával, marhahússal felnevelni egy teknőst. Megeszik, szeretik is, nem is pusztulnak el egyik napról a másikra, mégis lassú halálra vannak ítélve ilyen tartás mellett. Ugyanez elmondható a szárított rákokról, lisztkukacról és hasonlókról. Ezek a táplálékok elsősorban A-vitaminból és kalciumból tartalmaznak túl keveset, ami „szemgyulladás” és „páncéllágyulás” kialakulásához vezet.


Az ékszerteknős fő táplálékát a kisebb halak teszik ki. A legegyszerűbb fagyasztott csali-halat vásárolni nekik. Eleinte össze kell vágni a halakat kis darabokra, később már szét tudják marcangolni maguk is. A kis halak tartalmazzák mindazt, amire egy teknősnek szüksége van. A szálkák a megfelelő kalcium-ellátást, a belsőségek a megfelelő vitamin-ellátást biztosítják. Ezért nem alkalmas önmagában a halhús sem az állatok etetésére. A teknősök étrendjét változatossá lehet tenni csigákkal, kis egerekkel, vízinövényekkel (amik a terrárium díszítésére ezért nem alkalmasak), salátával, gyermekláncfűvel.

Az ékszerteknős etetéséhez lehet ún. „teknős-pudingot” készíteni, aminek az a lényege, hogy az alapanyagokból turmixgéppel pépet, majd zselatinnal kiegészítve pudingot készítünk. A kész masszát feldarabolva fagyasztóban lehet tárolni. Az összetevők lehetnek: hal, hús, máj, saláta, reszelt répa, gyermekláncfű és valamilyen vitamin-kiegészítés (pl. Korvimin ZVT)."

forrás: [link] sok minden más hasznos is le van írva:)

2011. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Halat adj neki hetente kb. Én leginkább a szárított halat tudom ajánlani, legalábbis az enyémeim féltek az élő haltól, nem ették meg, és a halak elszaporodtak, bár szerencsére ők ették egymást:))
2011. jún. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: a szárított halban nincsenek meg a kellő vitaminok, ásványi anyagok. Pár évig elélnek rajta, de hosszú távon pl. páncélgyulladáshoz vezethet. Adj neki fagyasztott halat, abban is megvan minden, ami kell:)
2011. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én tekijeim nálam 13 évig, a mostani gazdinál 2 éve minden probléma nélkül megvannak vele
2011. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy semmi más húst nem kapnak? Mit kapnak mellé?
2011. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szívmixet. az a kedvencük:)
2011. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az Interspar-ban lehet kapni fagyasztott apró halat. Én ezt adom nekik kb. hetente ill. száraz macska tápot. Ez az összeállítás viszonylag olcsó és kiegészítve növényekkel szerintem egészséges is.
2012. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!