Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszer teknős milyen...

Az ékszer teknős milyen gyakran rak tojást?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves sárgafülű ékszer teknősöm most rakott először tojásokat, azóta már saját készítésű keltetőben vannak a tojások. És arra lennék kíváncsi, hogy legközelebb mikor várható újabb tojásrakás? Minden évben esetleg?


A válaszokat előre is köszönöm! (Sajnos a google-ön nem találtam konkrét adatot)


2011. aug. 29. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
termékenyített tojások?
2011. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Van mellette egy hím teknős így gondolom, hogy termékenyített. Mert előtte állandóan udvarolt neki folyamatosan. Nem mertem nagyon mozgatni a tojásokat, így átvilágítani sem mertem nehogy baj történjen az embriókkal. Akkor azt mondod lehet, hogy nem is kelnek ki a tojásokból?
2011. aug. 29. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ékszerteknősök általában évente egyszer raknak tojásokat. Fiatalabb korban, illetve betegség vagy rossz körülmények közötti tartás esetén ez természetesen rendszertelen lehet illetve egy-két évig kimaradhat.

A hüllők egészséges szaporodáshoz általában szükséges a téli nyugalom, szóval, ha nem teleltetted a tekid nagy valószínűséggel nem fognak kikelni a tojások.

A hím udvarlása egyébként nem vezet feltétlenül párzáshoz, tehát nem biztos, hogy lesz tojásrakás, illetve, hogy a tojásokból kistekik kelnek ki.

2011. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2011. szept. 1. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!