Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Keresztes Viperát miről lehet...

Keresztes Viperát miről lehet felismerni?

Figyelt kérdés

Ugye jól tudom hogy Borsod megyébe előfordulnak? Van egy fa virágtartónk, abba ment bele egy sikló féleség, de apám szerint ennek más a feje és a mozgása is mint a siklónak szóval ott hagytuk nem mertünk vele mit csinálni...

Sárgás barna volt a feje és a teste is és ilyen kis kereszteződések voltak rajta! És mit kéne ilyenkor csinálnom?


2011. máj. 27. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha még mindig ott van, célszerű hívni valami állatvédőt, rendőrséget, tűzoltóságot vagy bárkit.

Annyira nem veszélyes, annyira nem toxikus a mérge, de nem jó vele játszani.

2011. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De nem tudom, ha sikló is akkor is csak ma 3 at láttam egybe belerúgtam mert azt hittem hogy egy fadarab.. de akkor az már nem élt, lovász ismerősöm kezébe belekapott egy másfél méteres sikló amikor szedte ki az istállóból.. lehet a sok árvíz miatt?
2011. máj. 27. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia


A keresztes viperának függőleges a pupillája, a siklóknak pedig gömb alakú! Ez akkor is biztos támpont, ha a sikló nem típusos színű, esetleg hiányzik a sárga nyakfolt.

Szerintem ne bántsd, elfér az udvaron, és különben is védett!

2011. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hááát az túlzás hogy elfér mert ott van a lépcsőn egy fa virágtartóba :D de hívok valakit aki nem bántja!
2011. máj. 27. 20:38
 5/9 A kérdező kommentje:
most olvasom, sárga nyakfolt, az akkor sikló? ennek volt sárga nyakfolt!
2011. máj. 27. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy jobb felhívni valakit. Kicsi a valószínűsége, hogy lebasznak, ha sikló. Nagyobb szopás, ha megpróbálod kihalászni és kiderül, hogy nem sikló :D

[első válaszoló]

2011. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sikló, a sárga foltból kiindulva, de azért ne vedd biztosra :D Mikor mászott oda? egyáltalán a virágtartóban van még? lehet hogy már rég elment :D
2011. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megyek lefele a lépcsőn látom a macska az egyik oldalt a kutya a másik oldalt szagolgat valamit, oda nézek valami ott tekeredik, szóltam apának h csináljon valamit de ő is fél xDD aztán a virágtartó alá bemászott felemeltünk a virágtartót de alul lyukas és gondolom belemászott ... nem tudom mi közbe itt írogatok lehet elment :D remélem... a macskám-kutya páros fogott már kb 1 év alatt 15 siklót :D de nem ekkorát :O :D
2011. máj. 27. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia..Én ugy tudom,hogy a mérges kígyóknak háromszög alakú a feje..
2011. máj. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!