Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet felismerni a...

Hogy lehet felismerni a papagájokról hogy mennyi idősek?

Figyelt kérdés
a hullámos,nimfa,rozella,és az énekes papagájok-at
2011. aug. 25. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
hát az baj h nem nagyon lehet megállapítani ha nem zárt gyűrűs de am a hullámosnál lehet látni vmelyiknél pl a fiúnál a kék már nem teljesen kék vagy már nagyon kék a tojónál pedig vagy nagyon barna vagy az sem már teljes barna ezt akk tudod megállapítani ha már több hullámost láttál ami fiatal és öreg.....
2011. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem

köszi!

2011. aug. 27. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Hullámosnál hülyeség, amit az első írt. A hímek viaszhártyája mindig kék, a tojó vagy kék fehéres orrlyukak körüli folttal, vagy a barnának valamilyen árnyalata.


A nimfáknál színváltozattól függő, hogy milyen a hím, milyen a nőstény, azt nem ismerem még annyira, de biztosan leírják majd utánam. Ha jól emlékszem, a sárga színváltozatnál a hímek színezete erősebb, a nőstény halovány. Van egy színváltozat, ahol valamelyiknek foltos a szárnya alja, valamelyiké nem..De nem akarok hülyeséget mondani, a hullámos az tuti válasz, ez nem.

2011. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászóló nem a kérdésre írt választ! Te azt írtad le, hogy milyen a tojó és milyen a hím!

A kérdező a kort kérdezte, hogy azt hogyan lehet megállapítani!

2011. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Nah, akkor:

A hullámosoknál szerintem a nagyságra, magasságra hagyatkozhatsz a koruk megállapításában!

A nimfáknál pedig a fiatal egyedek teljesen szürkék, a tojók és a hímek is! Felnőtt korukra pedig a hímeknek sárga lesz az arca, a tojók pedig szürkék maradnak!

Szóval egy sárga arcú nimfa, az már biztosan egy felnőtt hím, és egy ugyanakkora teljesen szürke pedig egy felnőtt tojó! Persze minen alól vannak kivételek! :)

2011. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ááá, tényleg, bazavart az első válasz, és.. na.. bocsi:)

Az utolsó válasza igaz, illetve még annyit tennék hozzá, már a kérdésre válaszolva (:D), hogy a hullámosoknál a nagyon fiatal egyedeknél teljesen sötét, fekete bogár a szemük. Minél idősebbek, annál vastagabb fehér széle jelenik meg a szemüknél. Szóval, ha még teljesen fekete a szemük, és a farktolluk sem annyira hosszú, akkor az nem lehet több fél évesnél.

2011. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj, nem azért mondtam, hogy baj lenne!

Amúgy köszi hogy kiegészítettél!

2011. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!