Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik halat az...

Miért nem eszik halat az ékszerteknősöm? (sárga fülű)

Figyelt kérdés
Van két ékszerteknősöm, még picik. Ebben a hónapban kaptam őket. Vettem nekik fagyasztott halat és szárított ételt is. A nagyobbik megeszi mind a kettőt, vele nincs gond. De a kisebb csak kétszer evett a halból, azóta nem. Mindig elfordítja a fejét, vagy nem is törődik a hallal. Úgy tudom amíg kicsik, sok fehérje, hús kell nekik. Mi lehet a gond??
2011. máj. 28. 15:10
 1/7 Polarbear válasza:

Pontosan így jártam én is, és sajnos a picike meghalt...

Erőltettem a halat de nem nagyon ette, a nagyobbik jól elvolt. Ügyelj arra hogy a nagyobbik ne legyen fenyegetettség számára flamózás közben.Ha nem megy a hal, akkor próbálj meg vmi ékszerteknős tápot vagy szúnyog lárvát.(utóbbi lehet nem fog működni.)Emellett salátát is kipróbálhatod!

(Lehet még azért nem eszik a pici mert új neki a környezet és több időt igényel a megszokása, de ez nem indok arra hogy ne tégy valamit)

2011. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, a salátát kipróbálom meg valami más husit neki. Amúgy nem tűnik úgy, hogy a nagy "terrorizálná" a picit. Jól megvannak ha esznek is. Ha kiveszem őket, akkor a pici a rohangálósabb szóval nem hiszem, hogy nagy lenne a baj. Remélem...
2011. máj. 29. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy

etesd meg a nagyot aztán vedd ki egy kicsit, és úgy próbáld etetni a kicsit, talán ez beválhat, növényt állítólag még nem esznek "5" éves korukig amíg kicsik...

Vagy:) [link]

2011. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

21:12 vagyok

Most hallottam h még is esznek növényt vizinövényt salátát vagy egyéb mást:)

2011. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy szoktam etetni őket általában, hogy a nagyon kiveszem amíg a pici eszik de semmi eredmény.

Az vált be múltkor, hogy a kicsi nem kapott egy napig enni és akkor nagy nehezen egy halat megevett. Lehet, hogy a húst perpill nem nagyon kedveli...már fogalmam sincs.

2011. jún. 5. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:

az enyém se ette egyből :D nem lesz semmi baja! (szerintem)

adj neki májat vagy más olyat amibe sok fehérje van. néha-néha epret is kínálhatsz neki. szerintem addig tedd külön,és ha úgy látod hogy jobban van tedd vissza. Fő a szeretet és a gondoskodás!

2012. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az előző vagyok. nekem először csak rákot evett. még a májat meg szívet sem ette meg ha rohangál nem lehet nagy baj.törődj vele sokat!
2012. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!