Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudok teknőskilépőt...

Hogyan tudok teknőskilépőt csinálni házilag? (folyt)

Figyelt kérdés

Teknőseimnek szeretnék csinálni kilépőt, de valami bomba biztosat, amit nem tudnak elmozdítani! Főleg a nagy, ő egy 20 centis dög, nagyon erős, egyszerűen eltolja a nagy köveket. Ha egymás tetejére rakok köveket, azt is szét barmolja!

Venni azért nem szeretnék kilépőt, mert a nagyobb fajtáknak is kicsi a "napozó" része, nem férne el kényelmesen, pláne ketten nem.

Próbáltan egy nagy vasfát betenni nekik úgy, hogy jól beszorítottam a két szemközti üveg közé, kitámogattam kövekkel, hát az volt az első dolga, hogy felborította!:S


Köszönöm!

22L


2011. máj. 30. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Rakj be kockát, vagy téglát. Ha fel is borítja, akkor is "ugyanúgy" áll mint előtte...
2011. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sziloplaszttal vagy csemperagasztóval egymáshoz és az üveghez is tudod ragasztani a köveket. Később szét tudod szedni, de azért elég erős, hogy csak úgy ne barmolják szét a tekik. Mondjuk nálam már szabadon van a 20 centi körüli teknős, hetente csak 1-2 napot van a helyén, amúgy a lakásban mászkál.
2011. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Téglára én is gondoltam, de az az igazság, hogy valami szépet szeretnék csinálni nekik, ami mutatós, a tégla meg hát, nem az:)


A lakásban szabadon?? És össze-vissza piszkítanak, vagy hogy?:P

2011. máj. 30. 19:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Én plexiből vágtam egy fél akváriumnyi lapot, majd egy lépcső méretűt, összefogtam csavarral, raktam rá műanyag kávés kanálból (amit az automata ad) lépcsőfokokat, majd az akvárium oldalába három helyen fúrtam lyukat, és csavarral odafogtam. Így nem mozdul el, ha takarítom, csak ki kell csavarozni, és alá is be tud mászni, és felé is.

Kép:

[link]


Remélem tetszik a kép :P

2011. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és a plexire ragaszthatsz köveket, vagy akár kőből alakíthatsz ki cserepet, és ültethetsz bele növényzetet, szerintem eléggé designos :D
2011. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

valami ilyesmire gondoltam én is, mint amit linkeltél!

nekem ez tetszik nagyon, vajon ez is ilyen, vagy hasonló elven van megcsinálva?

[link]

2011. máj. 30. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom hasonló, de nagyon úgy néz ki, hogy amit linkeltél ragasztva van. Az is egy jó megoldás, csak a csavaros megoldás takarítás szempontjából kényelmesebb, viszont komplikáltabb megoldani.
2011. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg a tégla azért sem jó, mert az nagyon alacsony, valami magas kell, mivel nagy a teknős magas víz is kell neki!
2011. máj. 31. 08:25
 9/11 kova77 válasza:
Lehet, hogy kicsit késve írom, de mivel a teki már nagy, a legegyszerűbb, ha az akváriumot meghagyod neki úszkálásra, és a tetejét használod napozónak. Nálunk az üvegtetőn van a műfű + még egy 15 cm magas - szintén üvegből készült kis házikó.
2011. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tollbogre válasza:
Nem esik le a teki? Vagy atetõn van neki kerítés?
2016. júl. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!